logo

Anamur Reklam

ERBAL KREŞTE AŞURE PROGRAMI YAPILDI

gündem004İlçede Eğitim veren Sosyal ve Kültürel değerleri her zaman ön planda tutan Erbal Kreş Muharrem ayı dolayısıyla her yıl geleneksel hale getirdiği aşure etkinliği programını bu yılda okul bahçesinde geniş bir katılımla gerçekleştirdi.

Okulda görevli öğretmen ve öğrencileri işbirliğiyle okul bahçesinde düzenlenen etkinlikte kurum Müdürü Suna Yılmaz bir konuşma yaptı. Yılmaz konuşmasında, “Bugün 10 muharrem yani Aşure Günü, aşure demek birlik beraberliktir, aynı zamanda aşure dayanışma ve kaynaşmayı sembolize ediyor” dedi.

Geleneğimiz ve kültürümüzde Muharrem ayında aşure dağıtıldığına dikkat çeken Yılmaz, “ Biz de geleneklerimiz ve kültürümüzü yaşatmak, öğrencilerimize anlatmak için böyle bir organizasyon düzenledik.

“İçinde bulunduğumuz Muharrem ayı münasebetiyle okulumuz da düzenlediğimiz aşure etkinliği davetimize icabet edip Bu bağlamda bizlere desteğini esirgemeyen katılımcılarımıza,  öğretmen ve velilerimize emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Konuşmanın ardından yapılan dua ile devam eden programda misafirlere okulun öğrencilerini taşıyan okulda  servis şoförlüğü görevinde bulunan  Mehmet Bayraktar  ve görevli öğretmenler tarafından konuklara  ikram edilen aşurelerin dağıtımı yapıldı. Günün anlam ve önemini belirten okul bahçesinde bulunan güzel konseptin önünde katılan tüm konuklar çektirdikleri resimlerin ardından program sona erdi.gündem002gündem010 gündem019 gündem025 gündem027gündem001 gündem003 gündem005 gündem006 gündem007 gündem008 gündem009 gündem011 gündem012 gündem013 gündem014 gündem015 gündem016 gündem017 gündem018

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com