logo

Anamur Reklam

Erbal Kreşten 8 MARTA özel gün

anamurgündme001Anamur’da ile hizmet veren Erbal Kreş Erbal Eğitim Kurumları Gündüz Çocuk Kulübü İşletmesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla etkinlik düzenledi.

Etkinliğe Belediye Başkanı Mehmet Türe, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Gürel, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ali Rıza Kibrit,  CHP Anamur İlçe yönetimi ve Gençlik kolları Başkanı Ufuk Demirbaş, Öğrenci velileri Öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

İşletme sahibi Suna  Aras, başta olmak üzere Kurum çalışanları ve sınıfının minik öğrencileri tarafından hazırlanan etkinlikte açılış konuşmasını Aras yaptı. Aras konuşmasına konuklara katılımlarından dolayı teşekkür ederek başladı şöyle devam etti, “ Anamız, Bacımız, yârimiz, yol arkadaşımız, emekçi kadınlarımız. ‘Kadın Arkadaştır’, ‘Kadınlar Kanatsız Meleklerimizdir’, Kadın Annedir’, ‘Kadın Bize Hayat Verendir’, ‘Kadın Fedakardır’  Bugün tarih boyunca hak ve özgürlükleri başta olmak üzere emeği geçen emek verdiği mücadeleleri ciltler dolusu kitaplara sığmayan emekçi kadınların bizlerin günüdür.  Bugün kadınların yıl dönümüdür. Hiçbir ülkede kadın emeği ve katkısı olmadan sağlıklı bir şekilde gelişmenin kalkınmanın,  demokratikleşmenin mümkün olmadığını görüyoruz. Günümüzdede kadınların sosyal, ekonomik, ve politik katkılarına her zamankinden fazla ihtiyaç duyduğuna inanıyoruz. Kadına karşı şiddete her zaman karşıyız. Bizler 8 Martı sadece yılda bir kez hatırlanmasını değil sorunlarının her zaman tartışılması için fırsat olarak görüyoruz.  Biz Erbal ailesi olarak kadın renginin yansımadığı bir çalışmayı eksik buluyoruz. Bizler kadın olarak daha aydınlık bir gelecek için bugün burada bembeyaz bir sayfa açıyoruz. Bu duygularla birbirimize  ailemize, çevremize ve bütün insanlığa duyduğumuz sevginin hiç azalmaması dileğiyle, Dünyayı sevgi ile dolduran tüm kadınlarımızın ‘’ 8 MART Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. “Katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum” Dedi. Arasın konuşmasının ardından Kurumun öğrencileri tarafından hazırlanan etkinlikler yapıldı. Katılımcılara ikramlarda bulunuldu.anamurgündme006anamurgündme007 anamurgündme008anamurgündme002 anamurgündme003 anamurgündme004 anamurgündme009 anamurgündme010 anamurgündme011 anamurgündme012 anamurgündme013 anamurgündme014 anamurgündme015 anamurgündme016 anamurgündme017 anamurgündme018 anamurgündme019 anamurgündme020 anamurgündme021 anamurgündme022 anamurgündme023 anamurgündme024 anamurgündme025 anamurgündme026 anamurgündme027 anamurgündme028 anamurgündme029 anamurgündme030

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com