logo

Anamur Reklam

Erbal Minikleri”29 Ekim’i kırmızı beyaz görüntülere bürünerek kutladı

gündem012

Erbal Eğitim Kurumları Kreş ve Gündüz Bakımevi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını kırmızı beyaz görüntülere bürünerek kutladı. Kreşi kırmızı beyaz balon ve süslerle ve de üstlerindeki kırmızı beyaz görüntülerle donatan minik öğrencilerin bayram sevinci görülmeye değerdi.

Kısa Kahyaoğlu  Konağında  yapılan etkinlik Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı.

Kurum Kurucu Müdürü  Suna Yılmaz, etkinlikte yaptığı konuşmada, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması için hafta boyunca hazırlandıklarını Kreş ve Gündüz Bakımevi olarak, çocuklarımıza küçük yaştan itibaren Cumhuriyet ve Atatürk bilincini kazandırmaya yönelik çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti’nin  Kurucusu  Gazi Mustafa Kemal  Atatürk  başta olmak üzere,  Tüm Türk büyüklerini  çocuklarımızın  daha yakından  tanımasını görseller eşliğinde  yaş gruplarına  göre  anlatıyoruz.

Elbette eğitim bizim önceliğimiz, ancak  çocuklarımızın  ülkelerinin   geçmiş tarihini  öğrenmeleri  milli değerlerine  sahip çıkmalarını da  önemsiyoruz.
Hiç kuşku yok ki   tüm Milli  bayramlarımız   bizim  için çok önemli, 29 Ekim  Cumhuriyet bayramı  da  küçük büyük  hepimizin  önemsediği  bayramlarımızdan biri. Bu nedenle çocuklarımızla birlikte Cumhuriyet haftası boyunca, Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümü kutlamalarını Cumhuriyetin ne kadar  önemli  bir değer  olduğunu Çocuklarımıza hem anlatarak hemde yaşatarak anlatıyoruz. Bu çalışmalara emek veren öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 Konuşmanın ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın anlam ve önemini belirten şiir ve şarkıları okuyan öğrenciler Cumhuriyet Pastasını  da hep birlikle  kestiler.gündem001 gündem003 gündem005 gündem006gündem009 gündem010 gündem013 gündem014

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com