logo

Anamur Reklam

Erbal Otizmli Çocukları mutlu etti

gündem003Anamur Engelli ve Engelli  Aileleri  Dayanışma  Derneğ i(ANED) ile   Erbal Eğitim  Kurumlarının ortaklaşa organizesiyle özel eğitim kurumlarında eğitim alan otistik çocukların buluşması Erbal Eğitim  kurumlarında gerçekleşti.

Anamur   Özel  Özgüven Özel Eğitim  ve Rehabilitasyon  Merkezinde  eğitim alan otizmli  çocuklarında katıldığı buluşmada  duygulu anlar yaşandı.
Ev sahibi Erbal Eğitim Kurumu kurucu müdürü Suna Yılmaz ve  kurum çalışanları otizmli çocuklarla tek tek ilgilenerek ev sahipliğini en güzel şekilde yaptılar.

Kurumun bahçesini özel olarak  düzenleyen ve onların keyifli zaman  geçirmelerini  sağlayan Kurum Müdürü  Yılmaz, özel olarak hazırlattırdığı  menülerin yanı sıra mangal partiside gerçekleştirdi. Bahçede kurulan sofrada keyifle yemeklerini yiyen otizmli çocuklar birbirleriyle tanışma fırsatı buldular.

ÖZGÜVEN’DEN YILMAZ’A TEŞEKÜR

Özel Özgüven  Rehabilitasyon  Merkezi  sahipleri Selda-Durmuş  Yılmaz  çifti,  ‘otizmli çocukların çevresi ile  yeterli  iletişim kurması, sosyalleşmeleri  açısından çok önemli. Suna Yılmaz’ın şahsında, organize edilen bu gün de Erbal Eğitim Kurumları çalışanlarına otizmli çocuklarımız adına teşekkür ederiz’ dediler.

NARCI’DAN ERBALE TEŞEKÜR
ANED Başkanı Hikmet Narcı da, sosyal etkinliklerle engelli çocukların yaşamlarında olumlu farklılıklar gözlendiğini belirterek’ Çocuklarımız ve ailelerini özel olarak davet eden ve ağırlayan Suna Yılmaz’a teşekkür ederim.  Çocuklarımız bugünü o kadar keyifle geçirdiler ki,  aralarında oluşan bağı gördükçe hepimiz duygulandık. Aynı sofra etrafında buluştular,  oyunlar oynadılar. Kısaca bu gün özel olduklarını bir kez daha hissettiler.’dedi.

YILMAZ; “ ÇOCUKLARIMIZIN YÜREĞİNE DOKUNABİLMEKTEN MUTLUYUZ”
Erbal eğitim Kurumları Kurucu Müdürü Suna Yılmaz da, Ebeveynlerin en büyük sermayelerinin çocukları olduğuna vurgu yaparak,’”Eğer bu hayatta bir insanın yüreğine dokunabiliyorsan işte o zaman doğru işi yapıyorsun demektir.

Bir gün bile olsa,  çocuklarımızın yüreğine dokunduğunuz için mutluyuz. Çocuklarımız özel eğitim kurumları ve Engelliler Derneği sayesinde dört duvar arasından çıkıp topluma karışması onlar adına sevindirici gelişme’  diyerek konuklarına teşekkür etti.gündem001 gündem002 gündem004

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com