logo

Anamur Reklam

Ertelenen 23 Nisan Kutlaması muhteşem yapıldı

anamurgündme009

İlçede  dün yapılması gereken 23 Nisan kutlamaları bugün Çavuş pınarından start alarak

Atatürk Bulvarından Yeni Cumhuriyet Meydanında muhteşem bir törenle kutlandı.

Valiliğin fırtına kararına uyularak kaymakamlık tarafından ertelenen 23 Nisan kutlamaları bugün coşkuyla kutlandı.
Kaymakam Cengiz Cantürk, Belediye Başkanı Mehmet Türe,  Garnizon Komutanı Albay Şaban Delioğlu Milli Eğitim Müdürü Aziz Dasğıstan,  okul müdürleri  öğrenciler ve vatandaşların katıldığı program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının Okunması ile başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan yaptı. Mustafa Kemal´in; ‘Milletin Bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır.´ Sözünü hatırlatan Dağıstan; 23 Nisan 1920 Cuma günü yaşanan diriliş anının bir milletin kurtuluş ve aydınlık meşalesi olduğunu söyledi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının Gazi Mustafa Kemalin, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza olan güvenini gösterdiğini kaydeden Dağıstan, tüm çocukların ve Türk Milletinin bayramını kutladı. Çocukların an güvenliğinin kendileri için her şeyin üzerinde olduğunu kaydeden Dağıstan, meteorololojinin verilerine göre dün valilik tarafından alınan kutlamaların ertelenmesi nedeni ile kutlamayı bugüne aldıklarını da sözlerine ekledi. Anamur’da eğitim veren tüm özel ve devlet okullarının gösterilerde yer aldığı kutlamada öğrenciler Atatürk Anıtının önünde anne babalarına bir birinden güzel gösteriler sundular. Uğur okullarının hazırladığı ilk Türkiye büyük Millet Meclisi canlandırması katılımcılar ve protokol tarafından büyük alkış aldı.
Öğrenciler tarafından şiirlerin okunduğu kutlamada Kaymakam Cantürk yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi. Cantürk kutlamaların çok güzel geçtiğini belirterek öğrenci ve emeği geçen herkesi tebrik etti. anamurgündme007 anamurgündme008 anamurgündme010 anamurgündme011 anamurgündme012 anamurgündme013 anamurgündme014 anamurgündme015

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com