logo

Anamur Reklam

Faiz indirimi esnafa nefes aldırdı

Anamur Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Özdemir, esnaf kredilerine uygulanan indirimlerin esnaf ve sanatkarlara rahat bir nefes aldırdığını söyledi.
Özdemir, Anamur Gündem’e yapıtğı açıklamada, geçtiğimiz haftalarda kooperatif ortaklarına verilen kredilerde yıllık faiz oranı ve komisyonda indirim yapıldığını söyledi.
Özdemir, TESKOMB Genel Başkanı Kadir Akgül öncülüğünde başlatılan çalışmaların olumlu sonuçlandığını belirterek, “Kredi ve kefalet kooperatiflerimiz aracılığıyla esnafımıza kullandırdığımız kredilerde uygulanan yıllık yüzde 8 olan faiz oranı yüzde 6’ya düşmüştür. Ayrıca Halkbankası tarafından alınan yıllıķ komisyon oranı yüzde 2’den yüzde 1’e düşmüştür. Bu uygulama daha önce yüzde 8 faiz oranıyla kullanılmış kredileri de kapsamaktadır” dedi.
Bu uygulama ile esnaf ve sanatkarların rahat bir nefes aldığını ifade eden Özdemir, “Tüm kooperatiflerimiz ve ortaklarımızın lehine olan bu düzenleme için başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve ilgili kurumlarına , çok değerli liderimiz Genel Başkanımız Sayın A.Kadir Akgül’e ve Türkiye Halkbankası yetkililerine Anamur Esnaf Kefalet Kooperatifi ve faaliyet gösteren esnaflarımız adına teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.
Özdemir, kooperatifin finansman sorunu bulunmadığını da hatırlatarak, kredi ihtiyacı olan ortakların kendilerine başvurmaları halinde gerekli hassasiyetin gösterileceğini kaydetti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com