logo

Anamur Reklam

FARKLI FİKİRLER BU KEZ ÖĞRETMENEVİNDE TOPLANDI

IMG_0011Yenilikçi Demokratlar Platformu’nun “Beyin Fırtınası” olarak gerçekleştirdiği toplantıların 11’incisinin konuşmacısı CHP Mersin İl Genel Meclisi Üyesi, Mersin İl Genel Meclisi Milli Eğitim Komisyonu Başkanı Ersoy Gölge idi.

Yenilikçi Demokratlar Platformu yaptığı birçok etkinlikleri ile kendilerinden söz ettiren bir platform olarak bilinmekte idi. Bu platformda farklı fikir sahiplerinin bir araya gelerek uzun süredir gerçekleştirdikleri toplantı Öğretmenevi’nde düzenlenen bir kahvaltıyla yapıldı.

Açılış konuşmasının ardından platformun önemini ve düşüncelerini katılımcılarla paylaşan Eğitim Komisyonu Başkanı Ersoy Gölge, “İsminden de anlaşılacağı gibi, yenilikçi ve demokrasiden yana, çağdaş, kendisi, çevresi ve uluslar arası kurumlarla barışık, farklı dünya görüşleri olmasına rağmen geçmişiyle hesaplaşma peşinde olmayan, hep ileriye bakan, dünyayı yöneten güçlere hoşgörü ve empati ile bakabilen, yapıcı, yaratıcı, her zaman toplum ve memleket meselelerini bireysel çıkarları üzerinde tutabilen “siyasetin bir hoşgörü ve uzlaşma sanatı” olduğu desturunu benimsemiş kişilerin oluşturduğu bir gruptur”Dedi. Gölge Platformun yaptığı bütün toplantılarda STK Yetkilileri, Siyasi Parti Başkanları, Belediye Eski Başkanları, Milletvekilleri, alanında uzman birikimli kişileri konuk ederek görüş ve önerilerinden yararlanılır. Konukların görüş ve düşünceleri de çeşitli yollarla kamuoyu ile paylaşılır. Bu platformda  Sırasıyla Memur-Sen Mersin İl Başkanı Öğretmen Atilla Olçum, Çağdaş Demokratlar Birliği Başkanı Ahmet Er, Kent Tarihi Araştırmacısı Dr.Mustafa Erim, 21.Dönem MHP Mersin Milletvekili ve Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Hidayet Kılıç, 24.Dönem CHP İstanbul Milletvekili ve Dış İşleri Komisyon Üyesi Faik Tunay, çeşitli kurumlarda genel müdürlük yapmış, 2011 Has Parti 1.sıra Milletvekili Adayı Namık Sinanoğlu, Emekli Albay-Hukukçu-2011 CHP Mersin Milletvekili Adayı Soner Yıldırım, İzmir Karabağlar AKP İlçe Belediye ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mimar Mehmet Emin Aşkın ve Ak Parti Anamur İlçe Başkanı Ahmet Yıldırım konuşmacı olarak katılmışlardır.” dedi.  Toplantı karşılıklı soru ve cevaplarla sona erdi.

PLATFORMU OLUŞTURAN İLK KİŞİLERİN İSİMLERİ İSE ŞÖYLE:

Anamur Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Vedat Çelikbaş, Emekli Vaiz Vahit Balaban, CHP Eski İl Genel Meclis Üyesi ve Yazar Nihat Erkan, Emekli Asker ve Yazar Necmettin Karabulut, MHP Eski Bozyazı Belediye Meclis Üyesi ve Elektrik Mühendisi Osman Kahvecioğlu, Tüccar Ahmet Üre, İşletmeci İnşaat Mühendisi Özdemir Şahin, Güney Sahil Sanayi İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Devrim Geçener, Emekli Öğretmen-Milli Eğitim Eski Müdürü-CHP Mersin İl Genel Meclisi Üyesi Ersoy Gölge.IMG_0013IMG_0012

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com