logo

Anamur Reklam

Fen Lisesi Öğrencilerine Mesleki Tanıtım Konferansı

gündem026

Şehit İbrahim Armut Fen Lisesi Rehberlik Servisi; öğrencilerin meslek seçimlerinde bilinçlenmeleri amacıyla öğrencilerin ilgi duydukları mesleklerden değişik kişileri davet ederek konferanslar düzenliyor.

Rehber öğretmen Yusuf Taluy konuyla ilgili yaptığı açıklamada; 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı “Meslek Tanıtım Günleri” etkinlikleri çerçevesinde Diş Hekimi Bora Güven ve ANAMED doktorlarından Operatör Dr. Reyhan Mehmetoğlu 12. Sınıf öğrencilerimize konferans verdiler.

Konuşmacılarımız; mesleklerinin inceliklerini, zorluklarını ve hayat tecrübelerini öğrencilerimizle paylaştılar. Öğrencilerimizin çok memnun kaldığı konferanslar sonunda merak ettikleri soruları sordular. Aldıkları cevaplara göre mesleklerin kendileri için uygun olup olmadığı kanısı kafalarında daha da güçlenmiş oldu, dedi.

Okul Müdürü Hacı Yakup Arslan da, Değerli zamanlarını ayırıp bizlerle, bilgilerini ve tecrübelerini paylaşan konuşmacılarımıza okulumuza ve öğrencilerimize katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz, dedi. Arslan, Meslek tanıtım günlerinin 2. Dönem de devam edeceğini belirtti.gündem025 gündem027

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com