logo

Anamur Reklam

FEN LİSESİ’NİN TÜBİTAK PROJESİ BÖLGE 1.Sİ OLDU

anamurgundem.com031    Şehit İbrahim Armut Fen Lisesi’nin  2 proje ile katıldığı TÜBİTAK Adana Bölge Sergisinde Matematik projesi Bölge 1.si olarak 08-12 Mayıs tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek olan Türkiye Finalistleri yarışmasına katılma hakkı elde etti.

Matematik öğretmeni  İdris YALÇIN danışmanlığında  öğrencileri Seda ŞAHİN ve Nazlı Nur ÇAĞLIYAN tarafından hazırlanan ‘Kosinüs Teoremi ile Şifreleme’ konulu proje Ankara’da düzenlenecek olan Final yarışmalarına katılacak.

Okul Müdürü Hacı Yakup ARSLAN, Fen Lisesi olarak TÜBİTAK projelerini her zaman önemsediklerini, son yıllarda sürekli Adana bölge sergisine katılma başarısı gösterdiklerini; Ankara’daki final yarışmalarına da 2.defa katılacaklarını söyledi. Bu yıl da Adana’da düzenlenen bölge sergisine 2 proje ile katıldıklarını, bunlardan Matematik alanındaki projelerinin bölge 1.si olarak Ankara’da düzenlenecek olan Final yarışmalarına katılacak olmasından dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını ; projede emeği geçen öğretmen ve öğrencilerini başarılarından dolayı kutladığını söyledi.

ARSLAN; okul olarak her türlü proje çalışmalarına katılmaya gayret ettiklerini, bu tip çalışmaların özellikle öğrencilerin özgüvenlerinin gelişmesine büyük katkıda bulunduğunu belirterek, Ankara’daki final yarışmalarının da zorlu bir maraton olduğunu, ama öğretmen ve öğrencilerinin okulumuzu ve ilçemizi en iyi şekilde temsil etmek için ellerinden geleni yapacaklarına inandığını söyleyerek, başarılar dilediğini belirtti.

 

anamurgundem.com033 anamurgundem.com034 anamurgundem.com035

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com