logo

Anamur Reklam

FESTİVALİN DÜĞMESİNE BASILDI

gündem003Anamur Belediyesi tarafından bu yıl 11. düzenlenecek Anamur 11. Uluslararası Kültür ve Muz Festivali hazırlık toplantısı Belediye Meclis Salonu´nda gerçekleştirildi.

ToplantıyaAnamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Festival Tertip Komitesi Başkanı Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Rıza Kibrit, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Gürel ve Kültür Sosyal İşler Müdürü Yaşar Yiğit başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkan Yardımcıları Sezai Şimşek, Mahmut Kara ve Mehmet Tuğrul, Mahalle Muhtarları, Kurum temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve Basın Mensupları katıldı.
Festival Tertip Komitesi Başkanı Ali Rıza Kibrit toplantıda yaptığı konuşmada, “Festival´in tüm Anamur´un festivali olduğunu vurguladı. Kibrit geçen yıl düzenlenen festivale olan katkıları dolayısıyla STK Başkan ve temsilcilerine ve Mahalle Muhtarlarına teşekkür etti. Festival Tertip Komitesi Başkanı Kibrit toplantıyı karşılıklı değerlendirmeler ile sürdürdü.
Festival’in detay programını ise Kültür ve Sosyal işler Müdür Yaşar Yiğit anlattı. Yaşar Yiğit 26 – 27 Temmuzda sportif faaliyetlerin 28-29-30 Temmuz tarihlerinde ise gösteriler ve konserler olacağını söyledi.
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ise yaptığı konuşmada Anamur Belediyesi´nin festival konusunda uzmanlaştığını, önceki yıllarda davetiyelerin dahi kendisinin onayı ile yapıldığını ancak son birkaç yıldır sadece programın kendi önüne geldiğini ve bu şekilde düzenlendiğini kaydetti.  Terörün amacı halkı sosyal yaşamdan koparmaktır, terörün tanımı arasında bu yer alır diyen Başkan Türe buna fırsat vermeyeceklerini söyleyerek Anamur 11. Uluslararası Kültür ve Muz Festivaline tüm vatandaşları davet etti.

Festival kapsamında 26-27 Temmuz’da sörf, yüzme, kano yarışmaları, aile dostlarımız yarışıyor etkinliği, engelliler dart yarışması, masa tenisi turnuvası, Anamur için pedal çevirelim etkinliği, plaj voleybolu, resim yarışması olacak.

Festival 28 Temmuz 2017 Cuma günü saat 17:30’da otogar’dan festival yürüyüşü ile başlayacak. Yürüyüşün ardından saat 18.30’da Yeni Cumhuriyet Meydanı’nda yerel yemeklerin ikramı olacak.

Festival alanı olan Belediye Sosyal Tesislerinde 28 Temmuz Cuma Festival’in 1.günü saat 19.30’da Ankara Mamak Halk Dansları gösterisi ve 21:30’da Orhan Hakalmaz Halk Konseri. 29 Temmuz Cumartesi Festival’in 2. Günü saat: 19:30’da Azerbaycan Halk Dansları Gösterisi ve saat: 21:30’da Kıraç halk konseri. 30 Temmuz Pazar Festival’in 3.günü saat: 19:30’da Ukrayna Halk Dansları Gösterisi ve saat 21:30’da Tuğba Yurt halk konseri olacak.

Festival boyunca belediye sosyal tesislerinde stand ve çadır sergisi olacak.gündem002 gündem006 gündem007 gündem008 gündem011 gündem012

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com