logo

Anamur Reklam

Film ekibi Anamur’u inceledi

Blackwell Productions Yapımcı ve Yönetmeni İsmail Karakuyu ve ekibi, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ı ziyaret etti.
Karakuyu, Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Muharrem Garip’in eşliğinde beraberinde eşi Zeliha Karakuyu, Hüseyin Karakuyu, Engin Bulut ve Nida Kizgut ile birlikte geldiği Anamur’da Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ı ziyaret etti.
Karakuyu, ziyarette Başkan Kılınç’a merkezi İstanbul’da bulunan yapım şirketi hakkında bilgi vererek, önümüzdeki günlerde Mersin’de çekimlerine başlanacak sinema filmi projesini anlattı.
Bu proje kapsamında bölgede çekimler yapacaklarını ve çekim mekanları arasına Anamur’u da dahil etmek istediklerini anlatan Karakuyu, Başkan Kılınç’tan bu konuda destek istedi.
Belediye Başkanı Hidayet Kılınç da Anamur’un tanıtımına katkı sağlayacak projelere destek vermekten memnuniyet duyacaklarını ifade ederek, imkanları doğrultusunda ekibe gerekli desteği vereceklerini kaydetti.
Karakuyu ve ekibi, ziyaretin sonunda Başkan Kılınç’a tanıtım görseli hediye etti.
MEKANLARI GEZDİ
Karakuyu ve ekibi Anamur’da çekim yapılabilecek mekanlarda da incelemede bulundu. Bu kapsamda Anamurium Antik Kenti ile İskele’de inceleme yapan Karakuyu, Mersin’de ilin tanıtımına da katkı sağlaycak yerel ve uluslararası filmler çekmek istediklerini belirterek, “Anamur’da yaptığımız incelemede buranın tarihi dokusunun hikayelerimez uygun olduğunu gördük. Bu kapsamda çalışmamıza Anamur’u da dahil ederek hem dönemi hem de günümüzü yansıtan bir film yapabiliriz” dedi.
Karakuyu, çekecekleri filmlerde alışmış tekniklerin dışına çıkarak yenilikler yapmayı planladıklarını belirterek, yeni tekniklerle yapılacak filmlere öncü olmayı hedeflediklerini kaydetti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com