logo

Anamur Reklam

Fotoğrafçılık kursuna ilgi artıyor

Bozyazı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün Fotoğrafçılık Kursu devam ediyor.
Gazeteci Mithat Ünal tarafından eğitim verilen kursa 30’dan fazla fotoğraf meraklısı katılıyor.
Bozyazı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ahmet Aydul, bu yıl açtıkları 190 kursa 2 bin 806 kursiyer katıldığını, bu sayının 1690’nın kadının kursiyerlerden oluştuğunu kaydetti.
Fotoğrafçılık kursuna ilginin giderek arttığını ifade eden Aydul, “İki yıldır Gazeteci Mithat Ünal’ın usta öğretici olarak verdiği kurslarımıza Bozyazı’da yaklaşık 150 kursiyerimiz katıldı ve fotoğrafçılık hakkında temel bilgi sahibi oldu. Teknolojinin gelişmesiyle fotoğrafa olan ilgi arttı ve vatandaşlarımız profesyonel fotoğraflar çekebilmek için bu kurslarda kendilerini geliştiriyor. İlginin daha da artacağına inanıyorum. Vatandaşlarımızdan talep geldikçe bu kursu açmaya devam edeceğiz. Kursiyerlerimizin çekeceği birbirinden güzel fotoğraflar ilçemizin tanıtımına da katkı sağlayacaktır” dedi.
Gazeteci Mithat Ünal’da Anamur ve Bozyazı’da, iki yılda 250 kişinin fotoğrafçılık kursundan yararlandığını söyledi.
Ünal fotoğrafçılık kursuna katılan kursiyerlerin hem ulusal hem de uluslararası fotoğrafçılıkta iddalı yerlere gelmelerinin en büyük temennisi olduğunu ifade ederek, “Önümüzdeki günlerde bu konuda gruplar oluşturarak hem Anamur hem de Bozyazı’da girişimler başlatmayı planlıyoruz. Bu konuda bize bu kapıyı açan Bozyazı Halk Eğitim Müdürümüz Sayın Ahmet Aydul’a teşekkür ederim” diye konuştu.
Ünal, kursta verilen teorik derslerin yanı sıra belirledikleri konularda ilgili yerler ve mekanlarda fotoğraf çekerek uygulama yaptıklarını da ifade ederek, yeni kurs için kayıtların devam ettiğini sözlerine ekledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com