logo

Anamur Reklam

FUAR 2. GÜNDE 15 Bin ZİYARETÇİYİ AĞIRLADI

gündem001CNR Pozitif Fuarcılığın organizasyonunda Anamur Belediyesi, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası, Anamur İlçe Tarım Müdürlüğü, Anamur Ziraat Odası, Anamur Ziraat Mühendisleri Odası, Anamur Muz Üreticileri Birliği, Anamur Tarım Kredi Kooperatifi işbirliği ile yapılan Anamur 4. Tarım ve Gıda Fuarı 2 günde yaklaşık 15bin ziyaretçiyi ağırladı.

Sabah saat 10.00’da açılan 4. Tarım ve Gıda Fuarı’nın 2.gününde Ziraat Mühendisi Kamil Körhasanoğlu tarafından Anamur Tarım Tarihi kitabı imza ve söyleşi etkinliği ve muz güzeli yarışması etkinliği düzenlenirken Anamur Belediyesi tarafından zeytin fidanı dağıtımı gerçekleşti.

 

Mühendis Körhasanoğlu’ndan Anamur Tarım Tarihi Söyleşisi

Ziraat Mühendisi Kamil Körhasanoğlu bugün saat 11.00’da Anamur Tarım Tarihi hakkında konferans verdi.

Konferansa Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Rıza Kibrit, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Gürel, Anamur Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Mustafa Göngör, Anamur Kardeş Kentler Derneği Başkanı Akif Altınbıçak, Anamur Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Vakfı Başkanı Tuğrul Ayhan, CNR Temsilcisi Mustafa Başer, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konferansta Anamur muzu, çileği, yer fıstığı, karadut’un hakkında geniş bilgi veren Körhasanoğlu konferansın sonunda Anamur Tarım Tarihi ile ilgili yazdığı kitabı sattı. Körhasanoğlu, kitabın gelirinin tamamını Anamur Huzurevi Vakfına bağışladı.

Söyleşinin sonunda Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyemiz Ali Rıza Kibrit ve Anamur Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Mustafa Göngör Mühendis Körhasanoğlu’na plaket taktim etti.

Anamur Belediyesi Tarafından 1000 Adet Zeytin Fidesi Dağıtıldı

Anamur Belediyesi tarafından saat 13.00’de 1000 adet Gemlik zeytin fidesi fuar salonunda üreticilere ücretsiz olarak dağıtıldı.

Üreticiler zeytin fidelerini tarlalarına ve bahçelerine ekerek ileride ürün almayı beklediklerini dile getirirken Anamur Belediyesi Başkanı Mehmet Türe’ye teşekkür ettiler. İlk etapta bin adet dağıtılan zeytin fidesinin fuarın son gününe kadar dağıtılacağı duyurulurken, fuarın sona ereceği Cumartesi gününe kadar 4 bin üreticiye ulaşılmasının beklendiği kaydedildi.  Belediye Başkanı Mehmet Türe, fidelerin getirilmesi için sponsor olan Koç Zeytin Yağı Fabrikası ve  Kılıç Tarım´a teşekkür etti.

Fuarı Muz Güzelleri Renklendirdi
4. Tarım ve Gıda Fuarının en renkli yarışması yine muz güzellik yarışması oldu. Belediye Kültür Sosyal İşler Müdürlüğünün organize ettiği yarışma Fuar etkinlik salonunda gerçekleştirildi. Yarışmaya 16 ile 26 yaşları arasında değişen 25 güzel ellerinde muz sepetleri ile katılarken etkinlik salonunda çok sayıda vatandaş izledi.

Yarışmaya Aksaray´dan katılan 25 yaşındaki Pınar Ateş birinci gelerek tam altınını Belediye Başkanı Mehmet Türe´nin elinden aldı.

Yarışmaya Aksaray´dan katılan 25 yaşındaki Pınar Ateş birinci gelerek tam altınını Belediye Başkanı Mehmet  Türe´nin elinden aldı.  Yarışmada 9 numarada 2. Gelen  Kübra Oluk Başkan Yardımcısı Hüseyin Gürelin elinden yarım altın alırken,  7 numarada yarışan ve 3. Gelen  Fatma Kocatürk Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ali Rıza Kibrit´in elinden çeyrek altın altı. Güzeller, zaman zaman podyumda hareketli müzikler eşliğinde oynayarak programı renklendirdiler.

Yarışmanın sürprizini ise 5. Numarada yarışan 16 yaşındaki Valide Sultan Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi KardelenYenidağ yaptı. Belediye Başkanı Mehmet Türe´ye rakip oldu.  Yenidağ önce polis sonrada emekli olunca Belediye Başkanı Olmak istediğini söyleyince salonda alkış tufanı koptu. Yenidağ´ı alkışlayanlar arasındaki Başkan Türe de ister belediye başkanı isterse milletvekili olsun, heyecanını kaybeden herkesin koltuğu gençlere bırakması gerektiğini söyledi.  Yenidağ´ın okul arkadaşı Ayten Dağlı da asker olmak istediğini belirterek salondakileri şaşırttı.

Yarışma,  çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fuar’ı Ziyaret Etti

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Tarsus Belediyesi Avrupa Kalite Ödülünü almak üzere İspanya’da bulunduğundan dolayı Anamur 4. Tarım ve Gıda Fuarına katılamazken Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hikmet Koç ve Silifke Belediye Meclis Üyesi Yahya Yılmaz Tarım ve Gıda Fuarı’nı ziyaret ederek standları dolaştı.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyes, Ali Rıza Kibrit, Büyükşehir Belediye Vekili Hikmet Koç’u ve Silifke Belediye Meclis Üyesi Yahya Yılmaz’ı Anamur Belediye standında ağırladı.
Tarım ve Gıda Fuarı’nı ziyaret eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fuarlar Sektörü Başkanı Cihat Alagöz, Antalya Manavgat Ticaret Odası Başkanı Ahmet’i Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Feridun Torunoğlu ağırladı ve fuarı gezdirdi.

Saat 10.00-19.00 saatleri arası açık olan 4. Tarım ve Gıda Fuarı’nda Cuma günü saat 11.00’da Muz-Bir tarafından düzenlenen Muz Hevengi yarışması, saat 13.00’da zeytin fidesi dağıtımı, saat 14.00’da Atatürkçü Düşünce Derneği, saat tarafından 29 Ekim Kompozisyon ve Resim Yarışması, saat 15.00’da Üretici Mehmet Tanrıverdi tarafından Pitaya-Ejder Meyvesi Üzerine Bilgilendirme ve Söyleşisi olacakken Cumartesi günü saat 12.00’da yoğurtlu keşkek ikramı ve saat 13.00’da Zeytin Fidesi ve Çiftçi Eldiveni Dağıtımı gerçekleşecek.

Fuar Cumartesi günü sona erecek. gündem002 gündem003 gündem004 gündem005 gündem006

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com