logo

Anamur Reklam

GAZETECİ ÜNLÜ’NÜN FOTOLARI ÜNLÜ BİR DERGİDE KAPAK OLDU

 resim007KAPAK69[1]Kültür araştırmacısı, fotoğrafçı ve Anadolu Ajansı Anamur Muhabiri Tahsin Ünlü’nün yörük kültürünü yansıtan fotoğaf portfolyosu, Metro Gastro dergisine kapak oldu.

Anamur’da halen AA Anamur Muhabiri olarak görev yapan Tahsin Ünlü’nün yörük yaşamına dair fotoğraf çalışmalarından bir bölümü, Metro Marketler’in 3 ayda bir yayınlanan yemek kültürü ve Anadolu yaşamı dergisi Metro Gastro’nun 69. sayısında yer aldı.

Araştımacı Menşure Işık tarafından kaleme alınan ve dergiye kapak konusu olan “Tebdili mekânda ferahlık arayanlar: Toros göçerleri Yörükler” konulu araştımada, Toroslar’daki yörüklerin yaşamı Ünlü’nün fotoğaflarıyla okuyucuya aktarıldı.

Anamur’da 25 yıldır fotoğraf çalışmaları yapan Tahsin Ünlü, analog fotoğraf makinesi ile başladığı fotoğafçılığı, günümüzde de başarıyla sürdürüyor. Anamur’daki tarihi evler ile ilgili araştırmalarını kendisine ait www.anamurevleri.gen.tr internet sitesinde yayınlayan Ünlü, 2005 yılında bu evlerin fotoğraf ve bilgilerinin yer aldığı bir de takvim yayınladı. Çeşitli karma sergilere fotoğraflarıyla katılan Ünlü’nün Anamur ile ilgili çeşitli araştırmaları tarih ve kültür dergilerinde yayınlanırken, haber çalışmaları da www.haberanamur.net internet sitesinde yayınlanıyor.BİZDE ANAMUR GÜNDEM GAZETESİ OLARAK Usta gazeteci ve fotoğraf sanatçısı Tahsin Ünlüyü Tebrik eder çalışmalarındaki başarılarının artarak devam etmesini dileriz.resim001resim002resim003resim004resim005resim006resim007

Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

GAZETECİ ÜNLÜ’NÜN FOTOLARI ÜNLÜ BİR DERGİDE KAPAK OLDU” için 2 Yorum

  1. ertur kilis dedi ki:

    tahsin bey bu türden sosyal etkinliklere karşı hassasiyetinizi ve bu konudaki başarılarınızı daha önce de görmüştüm.seralarda kullanılan ilaç kutularının çevreye verdiği zararları konu alan köy toplantınız da çok aydınlatıcıydı devamını diliyor ve kutluyorum…

  2. Aynur Akpınar dedi ki:

    Bize belgesel tadı veren fotoğraflar sunduğu için Tahsin Ünlü arkadaşıma sonsuz teşekkürler.

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com