logo

Anamur Reklam
31 Ağustos 2019

Gökçel ve Başarır’dan 30 Ağustos kutlaması

CHP Mersin Milletvekilleri Cengiz Gökçel ve Ali Mahir Başarır 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladılar.
Mesajlar şöyle:
CENGİZ GÖKÇEL:
“Bugün, ülkemizin kurtuluşunu gururla andığımız 30 Ağustos Zafer Bayramının 97.yıl dönümü.
30 Ağustos, Cumhuriyetimizin kurucusu ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, ulusumuzun bağımsızlığa ve özgürlüğe olan inancının kararlı bir yansımasıdır.
Bağımsızlığı karakter edinmiş ulusumuzun tek vücut olup Anadolu ve Rumeli’nin özgürlüğü için verdiği milli mücadelenin zaferle taçlandığı bugün, atalarımızın çile dolu yıllar sonunda bizlere bağımsız bir ülke bıraktığını hatırlamalıyız.
30 Ağustos, yoksulluk ve yokluk içerisinde, birlik ve beraberlikle kazanılan ve Cumhuriyetle taçlandırılan büyük zaferin ne zor şartlar altında gerçekleştiğini, bu uğurda verilen mücadelenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anımsamamız gereken bir gündür.
Siyasi iktidarın Cumhuriyet’imizin aydınlık değerlerini sistematik bir şekilde aşındırdığı, Ulu Önderimiz Atatürk’ü unutturmaya çalıştığı bu dönemde bize düşen en büyük görev, atalarımızın kanıyla, teriyle, gözyaşıyla sulanmış vatan topraklarını, onların mücadelesine yakışır şekilde onurlandırmak; demokratik, laik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti yolunda yorulmadan, usanmadan yürümektir.
Büyük zaferin yıl dönümünde, Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, ülkemizin bağımsızlığı ve bütünlüğü için canlarını ortaya koyan şehitlerimizi ve gazilerimizi sevgi, saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.
İşgalden zafere, zaferden Cumhuriyete Ulu Önder Atatürk’ün aydınlık yolunda yürüyen herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”
ALİ MAHİR BAŞARIR:
“Milletimizin bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği, Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 30 Ağustos 1922 günü zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ’un sonucu, Türk Milletini, özgürlüğe ve bağımsızlığa kavuşturan altın bir sayfanın açıldığı büyük zaferin 97. yılını coşkuyla kutluyoruz.
Milletimiz, tarih boyunca bağımsızlığından ve özgürlüğünden asla taviz vermemiş bu uğurda her türlü mücadeleyi göze almıştır. 30 Ağustos’ta elde edilen bu destansı zaferle birlikte, hepimizin ortak mirası olan Cumhuriyetimizin temelleri de atılmıştır.
Özgürlük ve bağımsızlığa olan aşkımız bugün de 30 Ağustos 1922 günü kadar canlıdır. 30 Ağustos günü, aziz milletimiz “Ya istiklal ya ölüm” diyerek çıktığı yolda hedefine ulaşmış, bu topraklarda yaşayan insanların asla tutsak yaşamayacağını bütün dünyaya göstermiştir.
Dolayısı ile 1922 yılında bütün yokluklara rağmen yedi düvel Emperyalistleri yola getiren, Ordusu ile birlikte Türk Ulusu bugün de her türlü güçlüğe karşı, birlik ruhu içerisinde savaşmasını ve mücadele etmesini bilecektir. Yeter ki Ülkeyi yönetenler, Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedeften ayrılmasınlar ve tüm yurttaşlara eşit davranıp, kucaklasınlar.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Kurtuluş Savaşı’nın önderi, Cumhuriyetimizin Kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize rahmet diliyor, vatanı için mücadele veren kahramanlara şükranlarımı sunuyor, tüm ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı coşkuyla kutluyorum.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com