logo

Anamur Reklam

Gölgeli, Fırat Çakıroğlu’nu andı

19 subat 2018111003MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, 20 Şubat 2015′te Ege Üniversitesi’nde karşıt görüşlü öğrencilerin kavgası sırasında bıçaklanarak öldürülen ülkücü öğrenci Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun 3. ölüm yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

Gölgeli, “Şehit Fırat ülkücüdür, ülkü ocaklarıdır” başlığıyla yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“Ege Üniversitesi Teşkilat Başkanı iken, terör örgütünün öğrenci görünümlü çakalları tarafından 20 Şubat 2015 günü kahpece şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu; ebediyete kadar yüreklerimizden silinmeyecek olan bir acının, gözyaşının adıdır. Ülkü Ocaklarının bir mensubu olan, Ülkücü fikriyata olan aidiyeti ile sosyal medyada fişlenen, tehdit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu, bütün Ülkücüler tarafından saygıyla, muhabbetle, duayla ve sevgiyle anılmaktadır. Onun makamı, şehitler katıdır. Başbuğ Türkeş’in yanıdır.

Devletimizin kurucusu Başbuğ Atatürk etrafında vatansever gençleri toplayan, birlik ve beraberliği ilmek ilmek işleyen ve Türk Milliyetçiliğini Ege Üniversitesi koridorlarına haykıran Şehidimiz Fırat Çakıroğlu, ebediyete dek gurur vesilemiz ve şeref nişanemiz olacaktır. Kara sevda ile bağlandığı Ülkücü Hareketi ve kanı ile suladığı bu toprakları namusumuz bileceğiz. O, bir dirilişin temelini attı. Şehadeti ile adeta “Bir Fırat gider, bin Fırat” gelir diyerek gönüllerimizi dağladı. Onun cümleleri, bakışları ölümsüz bir sevdayı haykırdı.

Rahmetli şehidimiz, üniversite içerisinde ve dışında tehdit edilmiş, fişlenmiş, eğitim hakkı gasp edilmeye çalışılmıştır. Hedef gösterilmiş, üniversite yönetimi tarafından uzaklaştırma cezası almış, sevdası yarım bırakılmış, düğünü mahşere kalmış yiğit kardeşimizdir. Şehidimiz bütün bunları yaşarken; onun bu şanlı mücadelesinden bihaber olan, gizli köşelerde, kozmik odalarında okyanus ötesinden gelecek emri bekleyen, kafalarını kuma gömmüş, hareketimizi bölme hesapları yapanların şehidimizin kabrini ziyaret etme hakkı ve haddi yoktur!

Daldan dala konanların, bölücü güruhlarla kol kola siyaset yapanların, kurdukları partinin Ülkücü bir idealinin olmadığını söyleyen ipsiz sapsızların; siyasi rant amaçlı Şehit Fırat’ın kabrini ziyaret etmesi riyakarlıktır, aymazlıktır, karaktersizliktir. Kokuşmuşların, iş birlikçilerin, hainlerin, satılmışların, devlet düşmanlarının, onursuzların ve karaktersizlerin; Şehidimiz Fırat Çakıroğlu’nu siyaset malzemesi olarak kullanmak istemesi, sahte gözyaşları ile fotoğraf çekilip sosyal medyada paylaşması adilik, şerefsizliktir!

Fırat Çakıroğlu, hayatının her anında dik durmuş, haine ve soysuza karşı amansız bir mücadele vermiştir. Omurgasızların, sütü bozukların; onun bu duruşunu ağızlarına alması, riyakar cümlelerle yad etmiş gözükme çabası boşunadır, göz boyamadır. Sabrımızı da taşırmaktadır. Hassas duygularımız ile oynayan, tahammül edemediğimiz tavır ve davranışlar sergileyen bu bozuk yapı; her seferinde sabrımızı zorlamakta, cesaretimizi ölçmeye çalışmaktadır. Ülkücü Şehitlerimiz, bizim namusumuzdur. Şeref nişanemiz, aidiyet tapumuzdur.

Şehitlerimiz ile ilgili her riyakar paylaşım ve rant cümleleri kuranlar akıllarını biran önce başlarına almalıdır. Zira, aksi durumda akılları başlarından alınacaktır. Uyarılarımız dikkate alınmalı, bu güruhlar acilen kendilerine çeki düzen vermelidir.

Bir kez daha Ülkücü Şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na Allah’tan rahmet diliyorum. Acılı ailesine ve camiamıza, Yüce Allah’tan sabırlar vermesini niyaz ediyorum.

Rabbim, bizleri Ülkücü şehitlerimizin şefaatine nail eylesin.
Ülkücü Hareket yaşasın, Türk Gençliği var olsun.”19 subat 2018111001

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com