logo

Anamur Reklam

HAKKARİDEKİ TERÖR SALDIRISINDA HAKKARİDEKİ TERÖR SALDIRISINDA BOZYAZILI UZM ÇAVŞ. SARI YARALANDI

gündem004HAKKARİDEKİ TERÖR SALDIRISINDA

BOZYAZILI UZM ÇAVŞ. SARI YARALANDI

Hakkari-Çukurca karayolundaki Oğul Köyü yol ayrımına 1 kilometre mesafede meydana gelen olayda PKK’lı teröristler, askeri konvoyun geçişi sırasında roketli saldırı düzenledi. Saldırıda isabet alan araçlarda bulunan Bozyazı Dereköyü nüfusuna kayıtlı Ulaştırma Uzm. Çavş. Mustafa Sarı  yaralandı.

Konu ile ilgili Kaynanası Havva Ökmen ile yaptığımız görüşmede aldığımız bilgide; Dün gece yarısı PKK’lı teröristler tarafından askeri konvoyun geçişi sırasında roketli saldırı düzenleyen hainler açtığı ateş sonucu yaralanan damadım Ulaştırma Uzm. Çavş. Mustafa Sarı olayda yaralanmıştır.  Olayın ardından bölgeye ambulansla Hakkari Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınmıştır. Şuan aldığımız son bilgide sağlık durumunu iyi olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız” Dedi.

Konu ile ilgili  duydukları üzüntüyü dile getiren sarının Ailesi ve yakınları derin üzüntü yaşadıklarını’da söylediler. Yaralı Ulaştırma Uzm. Çavş. Mustafa Sarı’nın eşi  Rukiye Sarı’da Sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında  Dün gece Hakkari-Çukurca da çıkan çatışmada yaralanan eşim ve arkadaşları için dualarınızı bekliyorum. Dedi.

Aynı olayda 1 yüzbaşının şehit olduğu 5 askerin yaralandığıda alınan bilgiler arasında.Saldırı ile ilgili TSK’dan yapılan açıklamada ise “19 Haziran 2017 tarihinde 23.00 sularında Hakkari 2’nci Hudut Tugay Komutanlığında görevli personelin Çukurca’dan Van’a intikali sırasında konvoya bölücü terör örgütü mensuplarınca düzenlenen roketatar ve uzun namlulu silahlarla yapılan saldırı sonucunda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, altı kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralan kahraman silah arkadaşlarımız derhal hastaneye sevk edilmişlerdir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.” denildi.

Güvenlik güçleri saldırıyı gerçekleştiren PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirmek için bölgede operasyon başlattı.gündem001 gündem002 gündem003

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com