logo

Anamur Reklam

HAL ESNAFINA HİZMET ATAĞI

anamurgundem.com022Türkiye yaş sebze ve meyve üretiminde önemli bir yere sahip olan Mersin, ürünlerin pazarlanması ve transferi konusunda da bölgede etkin bir rol üstleniyor.

Bölgede yetişen ürünlerin birçoğu Mersin Büyükşehir Belediyesi Hal Kompleksi aracılığıyla ülkenin birçok yerine nakliye edilirken, bu yönüyle önemli konumda bulunan Hal Kompleksi’nde, hem üreticiyi hem esnafı rahatlatmak ve gelirlerini arttırmak adına Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmalar yapılıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, gerek il dışından gelen gerekse de kompleks içinde bulunan esnafın güvenliğini ve rahat çalışma ortamını sağlamak için Hal Kompleksi’ne yeni bir istinat duvarı kazandırmak adına çalışmalarını sürdürüyor. Bunun yanında çevre düzenlemesi ve yeni pazar alanları oluşturma konusunda da gerekli çalışmalar hayata geçiriliyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi İşletme ve İştirakler Dairesi Başkanlığı bünyesindeki Hal Şube Müdürlüğü, vergi (rüsum) gelirleri konusunda önemli çalışmalar yapıyor. Kayıt dışının önüne geçmek için büyük mücadele veren Hal Şube Müdürlüğü, çalışmalarının sonucunda 2014 yılından sonra vergi gelirlerini artırırken, bu rakam 2016 yılında son on yılın en yüksek rakamına ulaştı. Böylece esnaflardan alınan rüsum vergisinde 2016 vergi gelirlerinde diğer yıllara oranla % 300’lere varan artış sağlanmış oldu.

Mersin Hal Kompleksi’ndeki son gelişmelerden memnun olduklarını ifade eden yaş sebze ve meyve komisyoncuları da Mersin’e ve Mersin Hal Kompleksi’ne verdiği hizmetlerden dolayı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkürlerini ilettiler. anamurgundem.com023 anamurgundem.com024 anamurgundem.com025 anamurgundem.com026 anamurgundem.com027 anamurgundem.com028 anamurgundem.com029

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com