logo

Anamur Reklam

Haydar Kılıç Çilek Üreticileri Kooperatifini Ziyaret etti

gündem019

Anamur’da Muz ve Çilek denince ilk akla gelen isimlerden biri olan, Dondurulmuş meyve ve sebzenin yanı sıra, taze meyve müşterileri için de  Çilek ve Muz başta olmak üzere çeşitli meyvelerin en iyi tedarikçilerden birisi olan Kılıç Tarım sahibi Haydar Kılıç, Çilek Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifini ziyaret ederek, hayırlı olsun dilleklerini iletti.

Anamur’da yaklaşık 2 ay önce kurulan ve Üreticinin sesi olmayı hedefleyen, ürünün tarladan tüketiciye ulaşması yolunda zarar görmeden, hem üreticiye hem de tüketiciye ürünün hak ettiği koşullarda ve fiyatta ulaşmasını sağlamak amacıyla kurulan bir kuruluş olan Çilek Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kısa zamanda hedeflerini yakalama yolunda büyük mesafe kat etti.

Kooperatifi ziyaret eden Kılıç Tarım yönetim kurulu başkanı Haydar Kılıç, “Daha kaliteli ürün, daha kaliteli ambalaj ve daha kaliteli aracılık hizmetiyle çilek hak ettiği değeri bulacaktır. Üreticimizin kazanması, tüketicinin de ihtiyacı olan ürünü daha kaliteli daha ekonomik fiyata alması için biz en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz.” Diyerek, Bununla beraber arz talep dengesinin de iyi oluşturulması gerektiğini ifade etti.

Anamur Çilek Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mehmet Sarı’da hedeflerinin zor şartlar altında üretim yapan üreticinin mağdur olmaması, ürününü hak ettiği fiyata satabilmesi olduğunu ifade ederek, üretilen çileğin kalitesine göre sınıflandırılarak, iyi bir şekilde ambalajlanması ve barkot sistemi uygulanarak tüketicinin hangi tarladan, kimin çileğini tükettiğini bilmesi, tükettiği çileğin ne şekilde üretildiğinin bilincinde olması başlıca hedefleri arasında olduğunu söyledi. Başkan Sarı Kooperatife hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Haydar Kılıç’ın ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek kendisine teşekkür etti.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com