logo

Anamur Reklam

HEM’den Muhteşem yılsonu sergisi

gündem029

Anamur Halk Eğitimi Merkezi tarafından Cumhuriyet meydanında düzenlenen yılsonu sergisi törenle açıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ‘nın okunması ile başlayan törende, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Kayabaşı, açılış konuşması yaptı. Kayabaşı, konuşmasında, “Eğitim öğretim yılı boyunca  (HEM’de) yapılan çalışmaları vatandaşlarla paylaşmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, Kurum olarak“Vatandaşlarımıza bilgi, beceri ve meslek kazandırıyoruz. Okuma yazma bilmeyenleri okuryazar haline getiriyoruz. Kültürel eserlerimizi yaşatmaya, sosyal kültürel gelişimlerine katkıda bulunmaya çalışıyoruz” Dedi. Kayabaşı, ““2016 – 2017 eğitim öğretim yılında, ilçemiz genelinde mesleki, teknik ve genel kurslarımızdan oluşan toplam 472 kurs açtık. Bu kurslarımızın 16’sı işbirliği ile açıldı. Kurslarımızdan 5 bin 56 kadın ve 3 bin 675 erkek olmak üzere toplam 8 bin 731 vatandaşımız yararlandı. Açık ortaokul ve lisede 754 öğrencimiz eğitimini sürdürmektedir. Ayrıca, okullarımızda halk oyunları, bağımlılıkla mücadele, mezun öğrencilere destek kursları da açtık. Bu çalışmalara katkı sağlayan başta Kaymakamlık olmak üzere tüm kurumlara teşekkür ederiz.”

Konuşmanın ardından usta öğreticilerden Zeynep Düzen’in hazırladığı Ankara yöresi oyunları öğrenciler sunarken, Ege yöresi oyunlarını da yetişkinler sundu. Kurum usta öğreticilerinin sunduğu Anamur yöresi halk oyunları gösterisi ilgiyle izlendi.

Programın son bölümünde ise usta öğreticiler Ayşe Özkeçeci, Elmas Bulut, Hanife Tuna, Binnaz Çamur, Selda Doğan ve Şengül Sungur’un tasarımlarından oluşan defile sunuldu. Her yaştan kadınların podyuma çıktığı defile ilgiyle izlendi. Defilede yerel kıyafet, abiye, spor giyim, tesettür ve çocuk giyimi örnekleri yer alırken, finalde beğeniye sunulan gelinlik büyük ilgi gördü.Defilenin ardından protokol üyeleri tarafından usta öğreticiler ve kursiyerlerin çalışmalarından örneklerin yer aldığı serginin açılışı gerçekleşti.

TöreneKaymakam Cengiz Cantürk, Belediye Başkanı Mehmet Türe, Cumhuriyet Başsavcısı Vedat Temel, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.gündem030 gündem031 gündem032

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com