logo

Anamur Reklam

HERŞEY ANAMUR İÇİN

Yollar, tüneller bitmek üzere. Hastane bitti, bitecek. Otogar neredeyse bitti. Gazipaşa Havaalanı kırkbeş dakikalık mesafede. İyi mi? İyi. Yeter mi?Yetmez. Daha yapılacak çok iş var. Devlet yapsın. Yapıyor zaten. Belediye Yapsın. O da yapıyor. Muhtarlar yapsın. Onlarda yapıyor. O halde daha ne?Dahası biz. Evet biz ne yapıyoruz. Anamur’u turizm kenti yapacaksak bizimde birşeyler yapmamız lazım. Şehirde araba park edecek yer yok. Kaldırımlar motorlardan ve işporta tezgahlarından geçilemeyecek halde. Esnaf, bir dokun bin ah işit vaziyetinde. İş yok, müşteri yok. Dışardan gelen yatırımcılar halinden memnun ama yerli esnaf kazanamıyor.
Şehrin merkezindeki orta refüjler çöl misali. Ne ağaç, ne çiçek ne de çim. Hiçbiri yok. Park ve bahçeler müdürlüğü bu işe el atmalı. Yeşillendirme çalışmaları bir an önce başlatılmalı. Sembol bir renk seçilip kaldırım kenar taşları boyanmalı. Bütün belediyeler için gelir kaynağı, bizdeyse yol geçen hanı olan otogara bir düzenleme getirilerek şehirlerarası yolcu otobüslerine zorunlu hale getirilmeli ve ücretli olmalıdır. Nedense bilmiyorum otogarın giriş yönü hala kapalı ve giriş çıkışlar tek taraftan yapılıyor.
Gelelim derneklere, birçoğu sadece tabelada var. Hiçbir etkinlikleri yok. Balık çiftlikleri haberi büyük yankı yaptı ama sadece belediye başkanları ile çevreciler tepki verdi. Bütün sorunları onların üzerine yüklemek ve sadece onlardan çözüm beklemek büyük haksızlık.
Yeri gelmişken söyleyeyim. Balık çiftlikleri kurulmayacak, içiniz rahat olsun. Görüştüğüm kaynaklar denizin dalga seviyesinin ve rüzgarın buna müsait olmadığını bilimsel verilerle bana açıkladılar. Olursa da ölü bir yatırım olacağını söylediler.
Hiç kimsenin şikayet etmeyeceği bir Anamur’u hepimiz istiyorsak, hepimizin üzerine düşen görevlerin olduğunu da unutmayalım. Hizmet sadece beklemekle olmaz, eklemekle olur. Lütfen katkı verelim destek olalım. Değerli Anamur, Duyarlı Anamurlularla olur.
Kalın Sağlıcakla..

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com