logo

Anamur Reklam

Hızır Lisesi’nde mezuniyet coşkusu

Özel Anamur Hızır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, mezuniyet gecesi düzenledi.
İskele’deki askeri tesiste düzenlenen törene Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çetin, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Lider Temel Lisesi Müdürü Ethem Ziya Alıçlı, Okul Müdürü Mustafa Yıldız, öğretmenler, öğrenciler ve aileler katıldı.
Okul Müdürü Mustafa Yıldız, bu yıl 3. kez mezun vermenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Amacımız öğrencilerimizi mesleki ve teknik eğitimde bir taraftan hayata ve üst öğrenime hazırlarken bir taraftan da girişimci, ulusal ve uluslararası piyasalarda nitelikli iş yapabilme özelliğine sahip, bilgiye donanıma açık kişiler olarak yetiştirmektir. Daha önce mezun olan öğrencilerimizin başarılarıyla övünç duyuyoruz. Hayatınızın mutlu geçmesini istiyorsanız size tavsiyem, düşüncelerinizi geleceğe yönelik varmak istediğiniz yere yönlendirin. Velilerimize bize duydukları güven, öğretmenlerimize de gösterdikleri gayretler için teşekkür ederim. Çocuklarımıza bundan sonraki öğrenim hayatı ve çalışma hayatında başarılar dilerim” diye konuştu.
Törende bu yılın okul birincisi Havva Atik, yaş kütüğüne rozet çaktı. Mezunlardan Samet Ok ise 11. sınıf öğrencisi Kader Yıldız’a bayrağı teslim ederken Gamze Ay da okulun flamasını Aleyna Yeper’e teslim etti.
Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan ve Okul Müdürü Mustafa Yıldız ile birlikte öğretmenler ve öğrencilerin pasta kestiği törende mezun olan öğrenciler, Öğretmen Burcu Ün’ün öncülüğünde mesleklerinin onurunu koruma adına yemin ettiler.
Daha sonra diplomalarını alarak keplerini havaya fırlatan öğrenciler ellerinde Türk bayrakları ile 10. Yıl marşını söyleyip mezuniyetin coşkusunu yaşadılar.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com