logo

Anamur Reklam

Hızır Okullarında Erasmius Toplantısı gerçekleşti

2243242691436 2244553630630

Özel Anamur Hızır Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Avrupa Birliği  hibe  destekli uygulamalı projelere katılan 22 öğrencinin velisine bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. Okul Müdürü Mustafa Yıldız başkanlığında okul salonunda gerçekleştirilen toplantıya, projede yer alan 12. Sınıf öğrencilerinin velileri katıldı.
Acil yardım, yeni doğan ve ameliyat hijyeninin incelenmesi için yurt dışı staj programı kapsamında  22 öğrencinin Çekoslovakya, Makedonya ve Danimarka´ya iki ayrı grup halinde gideceğini kaydetti.  Okul Müdürü Mustafa Yıldız, 8 kişilik ve 6 kişilik  ilk iki  grubun kendisi ve okulun sahibi Kazım Burak Cankurt´un refakati ile Çek Cumhuriyeti ve Makedonya´ya gideceğini ve 24 Şubat´ta geri döneceğini kaydetti.
İkinci grubun ise okul öğretmenlerinden Ayla Sepetçi´nin refakatinde Danimarka´ya gideceğini ve 4 Nisan 2018´de de geri döneceklerini söyledi.  Toplantıda velilerin sorularını da yanıtlayan okul müdürü Mustafa Yıldız, amaçlarının öğrencilere, yurt dışında yapılan sağlık hizmetleri, ameliyat ve acil hizmetleri karşılaştırma imkanı tanımak olduğunu söyledi. Yıldız gelecek yılda benzer bir projenin şimdiden hazırlığını başlattıklarını da sözlerine ekledi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com