logo

Anamur Reklam

INVEST İSTANBUL, 20 BAŞARILI GİRİŞİMCİYİ LONDRA’DA YATIRIMCILARLA BULUŞTURACAK

anamurgundem.com001İstanbul Kalkınma Ajansı’nın 2016 yılı Girişimcilik Mali Destek Programı kapsamında desteklediği INVEST ISTANBUL, 20 başarılı girişimciyi Kasım ayında Londra’da risk sermayesi ve melek yatırımcılarla buluşturacak. Yenilikçi teknoloji ve hizmet modeline sahip girişimciler, teknoloji sahibi akademik girişimciler ve KOBİ’ler ile kadın girişimcilerin başvurabileceği INVEST ISTANBUL’a son başvuru tarihi 20 Nisan. Başvurularda kadın girişimcilere pozitif ayrımcılık yapılacak.

İstanbul Kalkınma Ajansı desteğiyle ŞEHİR Teknoloji Transfer Ofisi öncülüğünde kurulan INVEST ISTANBUL, 20 başarılı girişimciyi Kasım ayında Londra’da yatırımcılarla buluşturacak. İstanbul Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve Özyeğin Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin proje ortağı olduğu; İTÜ Çekirdek, Girişim Fabrikası, Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi ve StartesHub’ın desteklediği INVEST ISTANBUL, her yıl Avrupa’nın bir kentinde Türk girişimcilerle uluslararası yatırımcıları buluşturmayı planlıyor. Bu yıl Londra’da yapılacak London Demo Day için başvuruları almaya başlayan INVEST ISTANBUL’a yenilikçi teknoloji ve hizmet modeline sahip girişimciler, teknoloji sahibi akademik girişimciler ve KOBİ’ler ile kadın girişimciler başvurabilir. 20 Nisan’a kadar yapılacak başvurular arasında kadın girişimcilere pozitif ayrımcılık yapılacak.

Tüm masraflar platform tarafından karşılanacak

INVEST ISTANBUL’un yenilikçi teknoloji ve yurtdışında ölçeklenebilecek inovasyon içeren girişimleri global düzeyde tanıtarak, değer yaratmayı amaçlayan kar amacı gütmeyen bir platform olduğunu belirten ŞEHİR Teknoloji Transfer Ofisi Direktörü Önder Yılmaz, “INVEST ISTANBUL olarak her yıl Avrupa’nın farklı bir kentinde girişimci-yatırımcı demo günü organize etmeyi planlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda ilk yatırımcı günümüzü, bir İstanbul çıkarması olarak lanse ederek, Londra’da yapacağız. Bunun için başvuruları almaya başladık. Gelecek başvurular arasından seçilecek 30 başarılı girişimci için yurtdışından katılacak ve ülkemizdeki tecrübeli eğitmenler ve mentorlarla Londra pazarına hazırlayacağımız 6 haftalık bir hızlandırıcı eğitim programı düzenleyeceğiz. Tamamen ücretsiz olacak bu eğitim sonunda en iyi 20 startup‘ı seçerek, Kasım ayında Londra’da risk sermayesi ve melek yatırımcılarla buluşturacağız. Eğitim ve Londra’daki tüm masrafları INVEST ISTANBUL olarak biz karşılayacağız” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com