logo

Anamur Reklam

İSKELE KÖPRÜSÜNDE YASAK VARMI YOKMU?

gündem002 VATANDAŞ SORUYOR;”İSKELE KÖPRÜSÜNDE YASAK  VARMI YOKMU”?

AK Parti Mersin Milletvekili ve Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan’ın 1 Kasım seçimi öncesinde söz verdiği projeler arasında yer alan Anamur İskelesi projesinin onaylanmasının ardından güvenlik nedeniyle küçük gemilerin yük alıp indirdiği yat turlarının yolcularını alıp indirdiği İskele köprüsünde başlayan yasağın uygulamaya koyulması ile köprüye giriş çıkış yapamayan tur gemileri yasağa uyarken vatandaşlar canını hiçe sayarak köprüde balık tutmaya, gezmeye, hala devam ediyor.

Konu ile ilgili yetkili kurumlar tarafından köprüde açıklamalı bir tabelanın yer almadığı dikkat çekerken güvenlik nedeniyle kapatılan tehlike arz eden bu köprüde her hangi bir uyarı tabelası görmeyen vatandaş köprünün üzerinde gezip, balık tutmaya devam ediyor.

Konu ile ilgili gazetemize bilgi veren vatandaşlar ise İskelede uygulamaya konulan yasağın neye göre yasaklandığını ve şu veya bu nedenlerden dolayı uyarı tabelasının bile bulunmadığı köprüde bizler vatandaş olarak gezmeye devam ediyoruz. Bununla ilgili yetkililerin konuya duyarlı davranması gerekiyor diyerek tepkilerini dile getiriyorlar.

Bu yasak kararına isyan eden,  tatilci vatandaşlar  ise Anamur’da gezi amaçlı düzenlenen yat turları ile düzenlediğimiz toplu gezilerimizde yat turları yetkililerinin iskeleye gelip bizleri buradan almalarını istediğimizde yasak olduğunu ve cezai işlem olduğunu söylüyorlar.   Ancak görüyoruz ki yasak olmasına rağmen vatandaşlar burada geziyor, balık tutuyor ve denize giriyor.  Neyin yasak olduğunu hala anlamış değiliz diyerek yetkililerin konuyla ilgili daha geniş açık bilgilendirme yapmalarını istiyoruz dediler.

Yasak kararının bir an önce yetkililer tarafından gözden geçirilip ilçeye dışarıdan gelen yabancılar için alternatif bir çözüm üretmesinide isteyen vatandaşlar Anamur’a dışarıdan gelen biri olarak isminin açıklanmasını istemeyen bir vatandaş ise, “ İskele köprüsü üzerinde yasak insanların can güvenliği içinse o zaman köprü üzerine neden insanlar giriyor?  Yasak için girişin kapatılması gerekmiyormu?   Eğer açıksa bizlerin bineceği deniz taşıtlarınında iskeleye gelemsini istiyoruz dedi. Bu güzel ilçeye tatil amaçlı geliyoruz. Mamure Kalesi, Anemurium Antik Kent ve Anamur İskele Köprüsü ilçenin vitrini ve en gözde yerleri Bu yasak kararının yanlış olduğunu düşünerek İskele’nin bir an önce ziyarete açılması gerektiğine dikkat çekiyoruz Anamur adına iskele köprüsünün kapatılmasının yanlış bir karar olduğunu belirtmek istiyoruz dediler.gündem001 gündem004 gündem005

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com