logo

Anamur Reklam
30 Kasım 2019

İYİ Parti ‘Kadına Şiddete Hayır’ dedi

İYİ Parti Mersin Kadın Politikaları Başkanı Hüsneyie Ekingen, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla açıklama yaptı.
Ekingen, açıklamasında şunları kaydetti:
“Ülkemizde her geçen gün şiddet olayları artarken, kadına yönelik şiddette hukuksal anlamda önemli mücadeleler verildi ve verilmeye de devam ediliyor.
6284 sayılı Kanun çıkmadan önce 4320 Sayılı Ailenin Korunmasına İlişkin Kanun yürürlükteydi. Ancak ne yazık ki kanun şiddetle mücadelede yetersiz kalıyordu.
Türkiye’de yürürlüğe giren Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi, (İstanbul Sözleşmesi) tam 40 ülke tarafından imzalanmıştır.
6284 sayılı Kanun, şiddete uğrayan ya da uğrama tehlikesi bulunan kadınların, çocukların, aile bireylerinin ve tek taraflı ısrarlı takip mağduru olan kişilerin korunması ve bu kişilere yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla alınacak tedbirleri düzenliyor.
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününde ve tüm diğer günlerde kadına yönelik her türlü şiddete İYİ Parti olarak ‘’HAYIR’’diyoruz.
Maalesef halen birçok kadın şiddete maruz kaldığında ne yapacağını,nasıl korunacağını,nerelere başvuracağını ve hangi haklara sahip olduğunu bilmiyor.İYİ Parti olarak bize düşen görev ise ilimizde özellikle kadınlarımızı,çocuklarımızı ve diğer aile bireylerini bu konuda bilinçlendirmek,kanuni haklarını anlatmak , yalnız olmadıklarını hissettirmek ve tüm süreçlerde yanlarında olmaktır.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com