logo

Anamur Reklam

İYİ Parti’de aşure buluşması

İYİ Parti Anamur İlçe Teşkilatı, aşure etkinliği düzenledi.
İYİ Parti Anamur İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu, etkinlikte yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Aşure kardeşliktir , birleştirir.
Çünkü aşure, Birlik ve beraberliğin , paylaşma ve dayanışmanın en önemli simgesidir. Aşure ; sen ben o değil , biz olarak bir araya gelebilmektir. Aşure ; bir ve beraber olmanın yanında, bir kazan da Kaynamanın , kaynaşmanın, farklılıkları koruyarak aynı Kazan’da pişebilmenin simgesidir . Kaynayan o kazan da herkes kendi varlığını Koruya bilmeli , kimse ötekini kendisine benzetmeye çalışmamalı, birbirimizi bu kazanın içerisindeki farklı şeyler gibi görebilmeli, bu kazanın içerisindeki farklı farklı birlikteliğimizden aşure gibi bir tat meydana getirebilmeliyiz. Tıpkı aşurede olduğu gibi, “ BİRİMİZ EKSİK OLURSAK, TADIMIZ EKSİK OLUR“ anlayışı içerisinde hareket etmeliyiz.
Aşure ; öylesine uyumlu , öylesine anlamlıdır ki, tam da bu birlikteliğimizin kendisidir. AŞURE de olduğu gibi ; ÇEŞİTLİ OLALIM, BİR OLALIM, İRİ OLALIM, DİRİ OLALIM. Her şeyden önemlisi İYİ Kalalım.
Bol çeşitli , lezzetli bir aşure tadında kalmamızı diliyor, çeşitliliğimizin zenginliğimiz olduğu bilinci içerisinde hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyor,
Önümüzdeki kusa zaman dilimleri içerisinde yapacağımız, başka etkinliklerde buluşmak , kaynaşmak , farklı projelerimizde fikir alış verişlerinde bulunmak , İYİ lik hareketine güç katarak daha da İYİ olmak dileğimle bütün emeği geçenlere ve tüm katılımcılarımıza İYİ likler ve güzellikler diliyorum.”
Kahvcioğlu’nun konuşmasının ardından partililere aşure ikramı yapıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com