logo

Anamur Reklam

İYİ Parti’den CHP’ye ziyaret

İYİ Parti Anamur İlçe Başkanı Erdal Bulut ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Anamur İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.
CHP Anamur İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır, ziyaretlerinden dolayı İYİ Parti heyetine teşekkür ederek, “31 Mart seçimleri öncesinde Mersin’de arzu etmemize rağmen bir ittifak yapılmadı. Ancak diyaloğmuz seçim öncesinde olduğu gibi seçim sonrasında da devam ediyor. Söz konusu yaşadığımız kent Anamur olduğu zaman siyaseti bir kenara bırakarak Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer ile birlikte uyum içinde çalışacağız. Hizmetin doğru zamanda, doğru biçimde, doğru yere gelmesi bizim için önemli. Ancak Büyükşehir’de borçlanmaya yetki verilmemesi, karşı çıkılması da bazı şeylerin önünün kesilmesine neden oldu. Ancak Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in parlamentoda bulunması, son 5 yılını Büyükşehir’e hazırlık yaparak geçirmesi nedeniyle şanslı olduğumuzu düşünüyorum. 23 Haziran seçiminden sonra devir işlerinin de bitmesiyle Anamur’a en iyi şekilde hizmet yapılacağına inanıyoruz” dedi.
İYİ Parti Anamur İlçe Başkanı Erdal Bulut da Yeşilçayır ve yönetici arkadaşlarını tebrik ederek, “Kendilerine görevlerinde başarılar diliyorum. Kapitalizmin ve siyonizmin dayatmasıyla ülkemizde ittifakların yapılması gereken bir noktaya geldi. Biz de bu noktada CHP ile kurulduğumuz günden bu yana yakınız. Parti tüzüklerimiz bile birbirine benzer. Biri sağ, diğeri sol parti ve iki partinin de özü Atatürkçü olmasıdır. Biz Anayasanın ilk 4 maddesine aykırı olmayan herkesle siyaset yaparız. Parlamenter sisteme acilen dönülmesi gerektiğine inanan insanlarız. Mersin, yerel seçimde ittifakın dışında kaldı ve bugünkü tablo ortaya çıktı. Bu tablonun olumsuz yönlerinden ders çıkaracağız. Mersin’de ileride yapılabilecek bir ittifakın da altyapısı hazırlanacak. Biz AK Parti ve Erdoğan ailesinin ülkenin üzerinden gitmesi için CHP ile her platformda ve zeminde Anayasanın ilk 4 maddesine muhalefetlik olmaması kaydıyla beraberiz” dedi.
İstanbul seçimi ve ittifakın bundan sonraki hedeflerine de değinen Bulut, şunları söyledi:
“Genel merkezimiz İstanbul seçimi için 39 milletvekilimizi İstanbul’daki 39 ilçede görevlendirdi. Mersin milletvekillerimizden birisi Pendik’te diğeri de Ümraniye’de görev aldı ve çalışmalara başladılar. Genel Başkanımız da ittifakın adayı olan Ekrem İmamoğlu’nu yalnız bırakmamaya gayret gösteriyor. Hedefimiz İstanbul seçimini CHP adayı İmamoğlu’na kazandırmak AK Parti’yi göndermektir. Bu kapsamda biz de Anamur’da ittifakın ruhuna uygun olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in düzenlediği programlara katılacağız ve yapacağı hizmetlere destek vereceğiz. CHP, İYİ Parti ve Büyükşehir’in halkla buluşmasında köprü olacağız. 23 Haziran’dan sonra ilçe başkanları, il başkanları ve partilerimizin yetkili organlarıyla görüşmeler yaparak ittifakın başarısını daha ileriye taşımak ve Büyükşehir’in başarılı olmasına katkı sağlamak amacıyla istişarelerde bulunacağız. Karşımızdaki ittifakın amacı insana hizmet değil, başka bir amacı var. Bizim de CHP ve İYİ Parti olarak sorumluluğumuz, vatandaşımıza yalnız olmadıklarını hissettirmek ve onların gücünün karşısında halkın da gücünün olduğunu göstermektir. ”
BELEDİYENİN KUMSALDA YAPTIĞI ÇALIŞMAYI YORUMLADILAR
Ziyarette gazeteciler tarafından, kamuoyunda ve sosyal medyada yoğun olarak tartışılan Anamur Belediyesi’nin Cerenler mevkisindeki mesire alanı çalışması da sorulan başkanlar şunları söylediler:
YEŞİLÇAYIR: “PULLU VE DİKİLİTAŞ’A YOĞUNLAŞILMASINI TAVSİYE EDİYORUZ”
“Belediye Başkanı, caretta caretta yumurtlama mevsiminde Büyükşehir’in sahil temizliği için sahile iş makinesi soktuğu ve yumurtaları tahrip ettiğini söylemiştir. Bu çalışma yumurtlama dönemi başlamadan önce yapılmıştır. Kırık yumurta fotoğrafının ise ne zaman çekildiği belirsizdir. Belediyenin Cerenler mevkisinde yaptığı çalışmanın ne olduğu da tam olarak bilinmiyor. Orada oluşacak insan ve araç trafiğine bağlı olarak ışık artacak ve yuvadan çıkan yavrular deniz yerine ışığa doğru yani karaya yönelecektir. Piknik alanı ve mesire yerlerinin çoğalmasını biz de istiyoruz. Hatta Pullu ve Dikilitaş’ta boşluk olduğunu oralara yoğunlaşılması gerektiğini de söyledik. Kıyıya yakın olmayan daha gerilerdeki yerlere yapılması gerektiğini söylüyoruz. Ancak gelinen noktada oluşan manzaranın karşısındayız. Hayvanseverleri destekliyoruz, hayvan haklarını savunuyoruz.
ERDAL BULUT: “DAHA ÖNCEKİ SAHİL DÜZENLEME ÇALIŞMASINI DURDURANLAR,
ŞİMDİ AYNI ŞEYİ KENDİLERİ UYGULAMAYA ÇALIŞIYOR”
“Biz ortak akıldan yanayız. Büyükşehir Belediye Başkanı ile Anamur Belediye Başkanı’nın ortak bir noktada buluşmaları gerekiyor. ‘Ben yaptım oldu’ düşüncesi yanlıştır. Seçilmişler hizmet yaparken halkı muhatap almalıdır. Büyükşehir Belediyesi, sahillerde tam yetkilidir. Yapılması gereken işlerin hukukun dışına çıkmadan, ortak akılla yapılması taraftarıyım. Daha önce bir sahil düzenleme çalışması yapılmak istenmiş, bu çalışma şu anda Anamur’da iktidar olan Cumhur İttifakı tarafından durdurulmuştu. Şimdi aynı şeyi kendileri uygulamaya çalışıyorlar. Yine aynı şekilde Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in kredi talebine ret verirken Anamur’da belediye başkanına kredi çekme yetkesine Anamur meclisi onay vermiştir. Bunlara bakarak ortak akılla hareket edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com