logo

Anamur Reklam

“Kadınlar İçin Sinema Günleri” Etkinliği Devam Ediyor

Anamur Belediyesi köylerde yaşayan bayan vatandaşları ücretsiz sinemayla buluşturmaya devam ediyor.

Anamur Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yaklaşık 1 yıl önce başlatılan ve şu ana kadar 30’u aşkın mahalleye ulaşan “Kadınlar İçin Sinema Günleri” projesi kapsamında şehir merkezine uzak konumdaki yerleşim merkezlerinde yaşayan bayanlar için Sinema Günü Etkinliklerine devam ediliyor. Her hafta ayrı bir köyün bayanları Belediye otobüslerince Ören’de bulunan Anamur Belediye Sineması’na taşınarak sinema keyfini yaşamaları sağlanıyor.

Proje kapsamında her hafta ayrı bir köyün bayanlarının sinema ile buluşturulması hedeflenirken 5 nisan Çarşamba Günü 100 kişilik bayan grubu Anamur Belediye Sineması’nda sinema filmi izledi. Alataş, Emirşah, çeltikçi, Köprübaşı Köyünden otobüsle ücretsiz olarak Anamur Belediye Sineması’na getirilen bayanlar Belediye Sinemasında vizyondaki “Tatlım Tatlım” adlı sinema filmini izlediler.

Film sonrasında Sinema Salonunun Üst Katındaki Kafeteryada bayanlara çay ikramında bulunuldu. Bayanlar etkinlikten oldukça memnun kalırken en son 35-40 yıl önce gruplar halinde köylerden şehre 6-7 kilometre yol yürüyerek sinemaya gittiklerini ifade ederek kendilerine bu imkanı sunduğu için Belediye Başkanı Mehmet Türe’ye teşekkür ettiler.

anamurgündme009 anamurgündme012 anamurgündme015

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com