logo

Anamur Reklam

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan Mersin’de

anamurgundem.com002Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan, bir dizi temaslarda bulunmak ve toplantılara katılmak üzere ilimize geldi.

 

Bakan Lütfi Elvan ilimiz ziyaret programı kapsamında ilk olarak Vali Özdemir Çakacak’ı makamında ziyaret etti. Valilik Şeref Defterini imzalamasının ardından Vali Çakacak’la bir süre baş başa görüşen Kalkınma Bakanı Elvan; görüşme sonrasında, dün itibariyle ilimiz genelinde meydana gelen aşırı yağıştan en çok etkilenen Erdemli ilçesindeki su tahliye çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

 

Toplantının ardından Bakan Elvan, Vali Özdemir Çakacak ile birlikte Semerkand Vakfı tarafından,Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Mersin Şubesinin katkılarıyla Edip Buran Kapalı Spor Salonunda düzenlenen‘Muhabbet Gecesi’ etkinliğine katıldı.

 

Etkinliğe Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Eşi Zeliha Elvan ve Vali Özdemir Çakacak’ın yanı sıra, Mersin Milletvekilleri Hacı Özkan, Ali Cumhur Taşkın ve Yılmaz Tezcan, Konya Milletvekili Ömer Ünal, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Baro Başkanı Ali Er, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Semerkand Vakfı Mersin Temsilcisi Yusuf Üren, TÜMSİAD Mersin Şube Başkanı Mehmet Türker, meslek odaları başkanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Saygı Duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam eden etkinlikte yaptığı konuşmasına ünlü divan şairi Nefi’nin “Ehli dildir diyemem sinesi saf olmayana; Ehli dil birbirini bilmemek insaf değil” dizelerini aktararak başlayan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan; binlerce yıllık Türk medeniyetinde muhabbetin önemine değinerek sürdürdüğü konuşmasında “Bizim medeniyetimiz Yunus Emre’nin ifade ettiği gibi yaratılanı, Yaratan’dan ötürü hoş görme medeniyetidir. Bizim medeniyetimiz cephede kılıç, barışta kalem kağıt medeniyetidir. Bu medeniyetin yüceliği şairin de dediği gibi “Sinesi Hakk aşkıyla saflaşan gönül ehlilerinin inşa ettiği bir medeniyettir. Bu yüzden Türk Milletinin ve Türkiye’nin sırtı yere gelmez, bayrak inmez, ezan susmaz” ifadelerini kullandı. Kalkınma Bakanı Elvan konuşmasında, bu coğrafyayı irfan, iman ve insan mayasıyla mayalayan tüm Türk büyüklerini ve istiklalimize gölge düşürmeyen tüm şehit ve gazilerimizi de rahmetle ve minnetle andı.

 

Bakan Elvan: “Türk Milleti Bayrağını İndirtmeden ve Ezanları Susturtmadan Yoluna Devam Edecektir”

 

Sözlerine “Önce yoldaş, sonra yol” sözünü hatırlatarak devam eden Bakan Lütfi Elvan, “Bizim yoldaşımız yerin üstündekiler olduğu kadar; bu coğrafyayı kanıyla, canıyla, ilmiyle, imanıyla Türkiye yapan büyüklerimizdir. Bu büyük Millet hangi yolda yürüyeceğine kendisi karar verir. Bize de o yolda birlikte yürümek düşer” ifadelerini kullandı. Milli iradenin önemine de değinen Bakan Elvan, bugüne kadar darbecilere, işgalcilere ve ihanet şebekelerine prim vermeyen ve 15 Temmuz’da adeta ikinci bir istiklal mücadelesi veren Türk Milletinin bundan sonra da bayrağını indirtmeden, ezanları susturmadan yoluna devam edeceğini kaydetti.

 

Bakan Elvan: “Feraset Sahibi Türk Milleti’nin Üzerine Düşen Görevi Yerine Getireceğine İnanıyorum”

 

Konuşmasının devamında, son 14-15 yıllık dönemde çok önemli mesafe kat eden, gelişimi ve kalkınması büyük ivme kazanan ülkemizin çok önemli bir süreçten geçtiğini dile getiren Kalkınma Bakanı Elvan, Türkiye’nin büyümesinden ve gelişmesinden rahatsız olan iç ve dış güçlerin bu büyüme ve gelişmeyi durdurmak içinvar gücüyle çalıştıklarını söyledi. Sonrasında16 Nisan’da yapılacak olan Anayasa Değişikliğine ilişkin referanduma da değinen Bakan Elvan, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 15 yıldan bu yana gecesini gündüzüne katarak, ülkemizin istiklali ve istikbali için mücadele vermektedir. Bu mücadelede onu yalnız bırakmamalıyız” dedi. Konuşmasının sonunda Millete hizmet etmek, vesayet odaklarına karşı çıkmak amacıyla birleştirici, bütünleştirici ve kaynaştırıcı bir felsefeyle yola çıktıklarını bildiren Bakan Lütfi Elvan, feraset sahibi Türk Milletinin 16 Nisan’da üzerine düşen görevi yerine getireceğine olan inancını ifade ederek konuşmasını tamamladı.

 

Vali Özdemir Çakacak ise yaptığı konuşmada, ülkemizin başarıyla sürdürdüğü kalkınma hamlesinden ilimizin en üst düzeyde istifade etmesinde Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan’ın büyük emekleri olduğunun altını çizerek, yoğun programlarına rağmen ilimizi ziyaret eden Bakan Elvan’a şükranlarını sundu.

 

Konuşmasının devamında, ülkemizin 15 Temmuz gecesinde büyük bir badire atlattığına dikkat çeken Vali Çakacak; o gece büyük, güçlü ve dünyanın parlayan yıldızı konumunda olan ülkemizin yıldızını söndürmek amacıyla bir darbe girişiminde bulunulduğunu ifade ederek, “Ülkemizin güzel insanlarını birbirine düşürmek ve kırdırmak, ülkemizi bölmek ve parçalamak suretiyle işgal ortamına hazırlamak için bir senaryo ortaya koydular. Ama aziz Milletimizin değerli evlatlarının dik ve onurlu duruşu sayesinde bu girişim geri püskürtüldü” diye konuştu.

 

Vali Çakacak: “Gün Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik Günüdür”

Buna rağmen hain odakların gerek terör örgütleri eliyle gerekse de ekonomik spekülasyonlarla Devletimizin ve Milletimizin üzerine gelmeye devam ettiklerini kaydeden Vali Özdemir Çakacak, Milletimizin geçmişte birçok badire atlattığını, dolayısıyla bu durumun da üstesinden geleceğini ifade ederek, konuşmasını “Gün birlik, beraberlik ve kardeşlik günüdür. “Muhabbet Geceleri” adını taşıyan bu etkinlik de birliğimize, beraberliğimize ve kardeşliğimize hizmet etmesi vesilesiyle son derece önemlidir. Bu nedenle, bu güzel etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullanarak tamamladı.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve Semerkand Vakfı Mersin Temsilcisi Yusuf Üren’in de birer konuşma yaptığı programda,Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve Vali Özdemir Çakacak’a plaket takdim edildi.

 

Plaket takdiminin ardından program kum sanatı gösterisi, söyleşi, ilahiler ve muhabbethane ile devam etti.anamurgundem.com003 anamurgundem.com004 anamurgundem.com005

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com