logo

Anamur Reklam

Kılınç’tan 1 Mayıs mesajı

1 Mayıs 2018063Türkiye Kamu Sen Anamur İlçe Temsilcisi Hayri Kılınç, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla açıklama yaptı. Kılınç, açıklamasında şunları kaydetti:

“Türk milleti tarihin bütün dönemlerinde demografik anlamda yaşamış olduğu hareketliliğe rağmen, ortak kültürel kodlarını muhafaza etmeyi başarmıştır. Bunlardan en önemli olanlardan biri de emeğe saygı ve dayanışma kültürüdür. Kurtuluş Savaşı, büyük Türk Milletinin dayanışması ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliği ile kazanılmış büyük bir zaferdir.

Emeğe ve çalışan haklarına saygı demokratik kültürün, çalışma hayatının daha iyi standartlara kavuşturulması toplumsal refahın vazgeçilmez bir unsurudur. İş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması, kayıt dışılık ile mücadele edilmesi, kadın istihdamının artırılması ve sosyal diyalog esas alınarak çalışma yaşamının geliştirilmesi devlet, çalışan ve işveren kesimlerinin işbirliği yapması gereken en önemli konulardır.

Geçmişte yaşanan toplumsal acılar, hafızalarda derin izler bırakmıştır. Bugün daha çok dayanışmaya ve daha çok uzlaşıya ihtiyacımız vardır. 1 Mayıs’ların gerginlik içinde beklenen bir gün olmaktan çıkartılması, kutlamaların özgürce ve güven içinde yaşanmasının sağlanması demokrasimizin gelişmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Bu anlamda 1 Mayıs kutlamalarının tüm ülkemizde günün önemine ve anlamına yakışır, bayram havasında geçmesini diliyorum.

1 Mayıs Emek Ve Dayanışma Günü tüm çalışanlara kutlu olsun.”

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com