logo

Anamur Reklam

Kılınç’tan 18 Mart açıklaması

19 Mart 2018041Kamu-Sen Anamur Temsilcisi Hayri Kılınç, Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“Türk Milleti’nin gururu ve Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin onur ve gururunun; kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin hüznünün 103. yıldönümündeyiz.

Türk Milleti tarihi boyunca Ata yurdumuz Orta Asya’dan Avrupa’ya büyük zaferler gördü.  Bu zaferler tarihimizin dönüm noktalarını oluşturdu. İnsanlık tarihi ile Türk tarihi birlikte başlamıştır. Dünyadaki birçok faaliyette ve medeniyette Türk’ün mutlaka damgası vardır. Çanakkale Zaferi’nin  sonuçları sadece bizim tarihimizin değil başka milletlerin  tarihinin kaderini de değiştiren, dünya tarihinde bir dönüm noktasının yaşandığı, güç dengelerinin değiştiği, olayların akışı üzerinde Türk Milletinin belirleyici bir rol oynadığı, Türk Milli  Mücadelesi’nin İlk meşalesinin tutuşturulduğu, büyük Türk Milleti’nin kahramanlığının ve fedakarlığının doruk noktasına ulaştığı bir zaferdir. Çanakkale Zaferi, kahraman askerlerimizin, cihanı hayrete düşüren bir iman ve kahramanlık destanı, milletimizin iman ve azminin, metanetinin ve gücünün bir göstergesidir.

Şehitler Günü olarak da andığımız bu anlamlı günde başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bu büyük zaferin gururunu armağan eden onun silah arkadaşları olmak üzere, Kahraman Türk ordusunun mensuplarını, İstiklal Marşı ve Çanakkale Şehitleri Şiiri’ni yazan milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u  ve  gazilerimizi minnet ve saygıyla anarken; vatan topraklarını koruma ve kollama uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Hepsinin Ruhları şad olsun…

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com