logo

Anamur Reklam

Kılınç’tan yolculara muz ikramı

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Mersin Antalya Karayolunda seyahat edenlere muz ikram etti.
Anamur Belediyesi’nce bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Uluslararası Kültür ve Muz Festivali kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte Kılınç ve ekibi, Antalya ve Mersin yönüne seyahat eden yolculara muz ikram edip tanıtım broşürleri verdi.
Kılınç, Türkiye’de tüketilen muzun yüzde 70’inin Anamur’da üretildiğini belirterek, “Muzun başkenti Anamurumuzu tarihi ve kültürel değerleri ile dünyaya tanıtmak için bu yıl farklı konsepte festival düzenliyoruz. Yurt içinden ve yurt dışından gelen konuklarımızla şehrimizin tarihi ve kültürel değerlerini ön plana çıkaracağız” dedi.
Anamur’un fizik tedavi ihtisas alanı olarak tahsis edildiğine dikkat çeken Kılınç, festival kapsamında sağlık turizmi potansiyelinin de anlatılacağını söyledi.
“Muz denince Anamur akla geliyor” diyen Başkan Kılınç, “Artık muz tarımının yanı sıra ülkemize has aroması olan muzun dünyaya tanıtılması için bu yıldan itibaren çalışmalarımıza başladık. Bu yılki festivalimizi kültürel ve tarihi değerlerimizi de ön plana çıkartarak şekilde kutluyoruz”şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com