logo

Anamur Reklam

KIRAÇ ANAMURLULARI MÜZİĞE DOYURDU

gündem013

Anamur 11. Uluslararası Kültür ve Muz Festivalinin ikinci gününde sahne alan Kıraç, en güzel şarkılarını seslendirdi. Anamurlular da sanatçıya eşlik ederek şarkıları birlikte söylediler. Binlerce kişinin katıldığı konserde vatandaşlar adeta müziğe doydu.

Festivale Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, eşi Meliha Türe,  Belediye Meclis Üyeleri, STK Başkanları, Muhtarlar, çevre il ve ilçelerden de gelenler ile birlikte yaklaşık 30 bin vatandaş katıldı. Konser öncesi festival için Anamur’da bulunan Mut Belediyesi Halk Oyunları ekibi, Mamak Halk Oyunları Ekibi, Gürcistan Halk Dansları Grubu ve KKTC Dans Grupları sahne aldı. Gösterilerin ardından Belediye hizmet slaytı ile vatandaşlara Belediye’nin 2009-2017 yaptığı hizmetler ve önümüzdeki dönemlerde yapacağı hizmetler ile vatandaşlara bilgi verildi.

Muz Festivali’nin 2. Gününde festivale sponsor olan iş adamlarına plaket sunan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Festivale katkılarından dolayı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a, sponsorlara, festival alanında stant açanlara, belediye personeline ve festivalde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Festivalde konuşan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Festivale katılan herkese teşekkür etti. Başkan Türe Kültür ve Muz Festivali’nin Anamur’a, Mersin’e ve Türkiye’ye hayır olmasını diledi.

Başkan Türe “At iz ile it izi’nin ayrılmasını bekliyoruz.”

Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi rahmet ile anan Başkan Türe 20 yıl görev yaptığı Özel Harekâtın, jandarmanın, polisin içerisine sızan ve onların kutsal görevlerinin arkasına sığınarak götüren darbe girişiminde bulunan hain fetö terör örgütünü ve bu kaos ortamından faydalanarak komşusunun tavuğuna kış dedi diye fetö suçlaması ile ihbar eden fırsatçıları da lanetle kınadığını söyledi. Başkan Türe “Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi at izi ile it izi’nin karıştığı bir dönemde at izi ile it izinin ayrılmasını bekliyoruz.” dedi.  Başkan Türe: “Yolları altından, kaldırımları gümüşten yapabilirsiniz ama terör örgütlerinin istediği gibi sosyal kültürel faaliyetlere son verirseniz, insanların sokağa inmesine son verirseniz,  esnaflara kepenk kapattırırsanız terör örgütlerinin ekmeğine yağ sürmüş olursunuz.  Bizi desteklemeye devam edin, güvenildiğimizi sevildiğimizi, biliyoruz, size en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz” dedi.

Başkan Türe “Türkiye’nin En Başarılı İlçe Belediyesi Anamur Belediye Başkanlığıdır.”

Başkan Türe Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın desteği ile Büyükşehir yasasının dezavantajını avantaja çevirdiklerini ifade eden Başkan Mehmet Türe Türkiye’nin en başaralı belediye başkanı’nın Burhanettin Kocamaz olduğunu söyledi. Başkan Mehmet Türe konuşmasının devamında “Yüz bin nüfusa kadar fiziki sosyal projeleri ile sportif faaliyetler ile Türkiye’nin en başarılı ilçe belediyesi Anamur Belediye Başkanlığıdır.”dedi.

Başkan Türe “Artık havai fişek istemiyoruz.”

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe festivalde bir kampanyanın da başlamasına öncülük etti. Konuşma yaptığı esnada arkasında açılan bir pankartla  havai fişek atılmasına karşı olduğunu bu yıl itibari ile festivallerde havai fişeklerin atılmayacağını söyleyen  Başkan Türe  “Kuşların yaşam alanına gasp ediyoruz, doğayı gasp ediyoruz,  yüzlerce kuşun ölümüne sebep oluyoruz. Bu duruma bir dur demek için bizde elimizden geleni yapma kararı aldık.  Herkes kendi evinin önünü süpürürse ortada pislik kalmaz diyerek bizde kendi evimizden, Anamur’dan başladık. Artık havai fişek istemiyoruz.” Dedi.

Festival’de Kıraç Rüzgarı

Türe’nin konuşmasının ardından sahneye çıkan Kıraç seyircilere Senden başka ve Ayşem, Ya seninle ya sensiz, Endamın yeter, Sen Sevmesen de olur gibi efsaneleşen şarkıları ile unutulmaz anlar yaşattı.

Kıraç “Çocuklarıma Sadece Anamur Muzu ve Avokadosu Yediriyorum.”

Heyecan ve duygunun doruğa çıktığı konserde, yan flütle soundtrack yapan Kıraç’a  Belediye Başkanı Mehmet Türe, Muzlu Yörük kadını heykelciğini takdim etti. Türe ile birlikte sahneye davet edilen Eşi Meliha Türe ve kızı Ayça Türe de Kıraç´a çiçek takdiminde bulundu.

Her sene festivalde sadece 1 sanatçıya verilen yaklaşık 20 kiloluk bir dal muz ikramında bulunulan Kıraç “Normal şartlarda proteinli besinlerden uzak dururum. Ama çocuklarıma özellikle sadece Anamur muzu yediriyorum. Sadece muz değil, biliyoruz ki Anamur’un çok farklı tropik bitkileri var. Pitea, Pepina, Avakado bunlardan sadece bir kaçı, ben özellikle muz ve avokado konusunda çok hassasım aileme sadece Anamur muzu ve avokadosu yediriyorum.” Dedi

Kıraç´a, üzerinde Anamur´un il olmak için beklediği 82 numaralı Anamur Belediyespor tişörtü ve atkısı da takdim edildi.

  Konser sonrası Ünlüselek Hotel’ de Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ve ekibi ile bir araya gelen Kıraç, Anamur’a olan hayranlığını dile getirirken buradan bir arsa alma fikri olduğunu söyledi. Gece Anamur’a yapılan yenilikler ve konserin değerlendirilmesi ile son buldu.gündem001 gündem006 gündem007 gündem014 gündem015 gündem016 gündem017 gündem018 gündem019 gündem020 gündem021 gündem023

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com