logo

Anamur Reklam

KIRMIZIGÜL FİLMİ ANAMUR’DA START ALDI

anamurgündme008anamurgündme001 Anamur’da çekimleri gerçekleşecek olan Senaristliğini ve yönetmenliğini Zeki Demir’in yaptığı( Kırmızı Gül) sinema filmi Hotel Hermeste dün gerçekleşen basın toplantısı ile ilk düğmeye basıldı.

Anamur’da yaşayan ve geçimini eskicilik yaparak kazanan bir gencin umutsuz aşkının ve ortaya koyduğu hayat mücadelesinin ele alındığı ‘Kırmızı Gül´ adlı filmin basın toplantısına Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk’te katıldı. Cantürk, “Filmin, Anamur´un tanıtımı için  büyük önem taşıdığını bu tür çalışmaların  bölgenin sosyal ve kurumsal dinamikleri tarafından desteklenmesi gerektiğini vurguladı. Filmlerin, çocuklarımıza olan sevgi ve geleceğimize olan saygımızdan dolayı küfürlü ve argo sözlerden arındırılması gerektiğini vurgulayan Cantürk; “Anamur´un bir konu seçilerek oluşturulan senaryo ile film çekilerek tanıtılması çok önemli. Bir azim ve kararlılıkla yola çıkmışsınız. Bende yanınızdayım. İnşallah filmin Galasını da hep birlikte izleriz.” Dedi.

Kırmızı Gül´ün Senaristliğini ve yönetmenliğini yapan Zeki Demir de, Filmin profesyonel bir çalışma olacağına inancının tam olduğunu belirterek, “Set ekibimizde içerisinde 350 ve 3 bin filmi olan usta oyuncularımız var. Bunun yanında kendi yöresini tanıtmalarına fırsat vermek için Anamur’dan çok sayıda arkadaşımıza da filmde rol vereceğiz. Demir, “Filmimizin başrol karakteri ve Havalı kızı Gamze Nur Kara Anamur´un evladı erkek karakterimiz Uğur Erdem ile  başrolü paylaşacak. Ekranlardan yakından tanıdığımız usta oyuncular Şükran Çağman, Ahmet Çetin, Mithat Artı, Malatyalı Serpil, Serap Çelikünal, Anamur ve yöremizin bağlama üstadı Ali Koyu, Erbal Kreşin sahibi Suna Aras, Ahmet Kara, Mercan Kumpınar, Alper Babahan, Elif Tauna Ünal, Zeynel Abidin Kara ve daha birçok karakter Anamur için kolları sıvadı.” Dedi.

Yaklaşık on beş ana karakter ve yan karakterlerin yer aldığı film Anamur’un tanıtımı açısından da çok önemli. Filmin içinde başrolde yer alan Murat Doğan karakteri eskici rolünde olduğu için ilçeyi sokak sokak geziyor.
Bu vesile ile Anamur sokakları parkları tarihi yerleri doğal güzelliklerin filme yansımasını sağlıyor.
Yaklaşık bir saat süren basın toplantısının ardından filmin teknik ekibi Ayhan Reis´in Gözde FM´deki programına konuk olarak katıldılar.anamurgündme002 anamurgündme003 anamurgündme004 anamurgündme005 anamurgündme006 anamurgündme007 anamurgündme008 anamurgündme009 anamurgündme010 anamurgündme011

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com