logo

Anamur Reklam

Kısakahyaoğlu Konağı’nda güzel etkinlik

gündem004

Anamur Belediyesi Kültür Sosyal İşler  Müdürlüğü  Dünya  Yaşlılar  Haftası  ve Aşure Gününün aynı hafta içinde yer alması nedeniyle  güzel bir etkinliğe imza attı.

Anamur Belediyesi Tarihi Lütfi  Kısakahyaoğlu Konağı’nda  gerçekleşen  etkinliğe Anamur Belediye Başkanı  Mehmet Türe, Anamur Huzurevi  Yaptırma ve Yaşatma  Vakfı  Başkanı  Tuğrul Ayhan, Vakıf  Üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Etkinlikte Anamur Belediyesi Kültür  Sosyal İşler Müdürlüğü görevlisi  Fatma Çetinkaya   aşurenin tarihçesi  hakkında bilgi verirken,  Huzurevi Yaptırma  ve Yaşatma Vakıf Başkanı  Tuğrul Ayhan  vakıf çalışmaları  hakkında  bilgi verdi. Davette söz alan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ise ” Tarihi bir konakta sizlerle beraber olmak çok güzel. Ülkemiz bugün bir sırat köprüsünden  geçiyorsa sorun şuan ki insanların  eğitilememesi  dolayısı  ile bizim  siz tecrübeli  gençlerden öğrenecek çok şeyimiz var. Anamur’umuz  cennetten bir köşe. Zaman  öyle hızlı ki ilçemizin  tarihi ve coğrafi  güzelliklerini koruyamazsak  önümüzdeki  süreçte çocuklarımıza  bırakacak  bir Anamur’umuz  olmayacak. Yapılan  yollar, havaalanlarının  genişlemesi  ve buna doğal  güzelliklerimizde eklenince bütün  gözler Anamur’a çevriliyor. Fiziki  Projeler tabi ki çok önemli  ama sosyal ve kültürel faaliyetlerde ihmal edilemez.  Bir şehri geleceğe emanet edeceksek,  medeniyetten tabi ki faydalanacağız işte bugün  aşure  günü  biz geleneğimizi sürdürmek adına  buradayız.” dedi.gündem001 gündem002 gündem003 - Kopya gündem005 - Kopya gündem006 - Kopya gündem007 - Kopya gündem008 - Kopya

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com