logo

Anamur Reklam

Kocamaz, basın mensuplarıyla bir araya geldi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Anamur’a diğer ilçelerden daha fazla hizmet yaptıklarını söyledi.

Ünlüselek Hotel’de basın mensuplarıyla bir araya gelen Kocamaz, Anamur’a diğer ilçelerden daha fazla hizmet yaptıklarını ifade ederek, “Meclis üyeleriyle ilçelerde yaptığımız gezide burayı görünce biraz bize sitem ettiler. Ama daha Anamur’da yapılacak çok iş olduğunu biliyoruz. Yıllarca yeterince hizmet alamamış yada yeterince sosyalleşememiş bir bölgede verdiğimiz hizmetler yeterli olmuyor” dedi.

Sahil Projesi ile ilgili tahsisin yapılamadığını belirten Kocamaz, “Türkiye’de bürokrasi çok ağır işliyor. Mersin sahillerinin tamamına aynı mantık ve aynı kalitede yönetilsin, vatandaşımıza eşit hizmet verilsin diye talip olduk ama şu ana kadar Kızkalesi, Susanoğlu, Yapraklı Koy gibi birkaç yer bize tahsis edildi. Mersin merkezdeki Adnan Menderes sahili bile bize devredilmiş değil. İhale yaptığımız çalışmaların bedeli şu anda 50 milyon liranın üzerinde” diye konuştu.

Mersin’i bir bütün olarak ele almak gerektiğini vurgulayan Kocamaz, şunları söyledi:

“Her bölgede yapılacak çok fazla işimiz var. İlk yılı yapılandırmayla geçirdik ama daha sonra hizmet üretmek için otobüsün tekerini döndürdük ve hedefe ulaştırmak istiyoruz. Bunun için sadece Burhanettin Kocamaz’a değil, herkese görev düşüyor. Seçimlerde herkes kendi partisine gidiyor, yerel seçimlerde particilik bir kenara bırakılıp bir kişinin etrafında toplanılabiliyor ama bizim vatandaşımızdan talebimiz; seçim bittikten sonra Mersin ortak paydasında birleşilmesidir. Birleşirsek güç oluruz, mücadeleden sonuç alabiliriz. Birleşirsek Mersin’de barışı, huzuru, kardeşliği hep birlikte sağlamış oluruz. 2014’ten bu yana Mersin’de herhangi bir olumsuz hadise de yaşanmadı, inşallah bundan sonra da yaşanmaz.”

Kocamaz, Anamur İçme Suyu Projesi’nin İller Bankası’nda olduğunu ve döviz kurlarına göre güncellendikten sonra ihaleye çıkarılacağını da sözlerine ekledi.

Toplantıya, MHP Mersin Milletvekili adayları Baki Şimşek, Mehmet Ali Gökmen, İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli ve Anamur İlçe Başkanı Ahmet Karan da katıldı.30 Mayıs 20181016 30 Mayıs 20181027 30 Mayıs 20181030 30 Mayıs 20181036

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com