logo

Anamur Reklam

Kocamaz ve Türe muhtarlarla bir araya geldi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, muhtarlarla yemekte bir araya geldi.
Ünlüselek Hotel’deki programın açılış konuşmalarını İYİ Parti Anamur İlçe Başkanı Erdal Bulut ve İl Başkanı Servet Koca yaptılar.
ANAMUR BELEDİYE BAŞKANI TÜRE: “ANAMUR ÇOK İYİ HİZMETLER ALDI”
Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Büyükşehir Yasası ile birlikte yeni bir yapılanmaya gidildiğini belirterek, şunları söyledi:
“2014’te Burhanettin Kocamaz başkanımız ve bana görev verildi ve kolları sıvadık. Göreve başladığımızda köylerimizin, yaylalarımızın birikmiş sorunları vardı. Ama birlikten güç doğar diyerek yol, su sorunu kalmayacak dedik. 5 yıl geçti. Geriye dönüp baktığımız zaman Anamur gerçekten hem Büyükehir’den hem belediyemizden birçok hizmetleri aldı. Kıt imkanlarla, imkansızlıklarla en iyi hizmetler yapılmaya çalışıldı. Birçok projemizi Büyükşehir ile birlikte yaptık. Çoğunu hizmete açtık, birçoğu da şu anda devam etmekte. Yeni otogarımız, yeni halimiz, içme suyumuz, sahil projemiz, Dragon Çayı düzenleme projemiz, köy ve mahalle yollarımız inşallah yavaş yavaş çözülüyor. Geri kalanları birlikte çözmeye devam edeceğiz.
3 AYLIK PROGRAMIMIZ VAR, SÜRPRİZLERİMİZ OLACAK
Ülkemizin ekonomik krizde olduğu bu süreçte Büyükşehir Yasası’nın getirdiği sıkıntıları yaşıyoruz. Ama mazerete sığınmıyoruz. Önümüzdeki 3 ayda da güzel projelerimiz hayata geçecek inşallah, sürprizlerimiz var. Biz inanıyoruz ki 31 Mart 2019’da bu halk verilen hizmetin, projelerin karşılığını Anamur’da ve Mersin’de bizlere destek vererek gösterecek. Anamur halkının şahsıma güvendiğini, inandığını biliyorum. Anamur halkının şehir merkezinde, köylerde ve yaylalarda Burhanettin Kocamaz başkanımıza inandığını ve güvendiğini biliyorum. İnşallah, inancınızı ve güveninizi kaybetmediğiniz takdirde güzel hizmetleri omuz omuza vererek yapacağız, sorunları tek tek çözeceğiz. Şu andaki sorunlarınızı çok iyi biliyoruz. En büyük sorunumuz köy yollarımız. Önümüzdeki 3 aylık program ve sonrasında bu sorunları çözeceğiz. Bu sorunları tek tek çözmek için yola çıktık, kaldığımız yerden devam ediyoruz.”
MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KOCAMAZ:
“KÖYLERİMİZİ HEMEN HEMEN TAMAMLADIK”
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da konuşmasında şunları söyledi:
“Cumhuriyet tarihi boyunca kırsalda yeterli hizmet alamamış, yerleşim alanlarına öncelik tanımamızdan dolayı söz verdiğimiz köy yollarıyla susuz bırakmayacağız dediğimiz köylerimizi hemen hemen tamamlamış durumdayız. Bazı eksikler olabilir. Fazla yaptıklarımız da var. Bu süreç içerisinde sizlerle bir araya geldik konuları paylaştık. Muhtarlık Daire Başkanlığımız ve şube müdürlüklerimiz hemen her gün sizlerle bir arada oldular ve problemlerin çözümü konusunda yoğun faaliyet gösterdiler. İlçe merkezlerinde ayrım yapmadan bütün belediye başkanlarıyla ve muhtarlarımızla hizmetlerin bir an evvel yapılması için yoğun gayretler gösterdik.
YATIRIMLAR DURDU, HAL PROJESİ BEKLEMEDE
Tabi ki yılların ihmalinin 57 ayda ortadan kaldırılması mümkün değil. Ancak Anamur, Mersin’in en şanslı ilçelerinden birisi. Burada bugüne kadar yapılmamış birçok hizmeti hayata geçirdik. Otogarımız ve mezbahamız tamamlandı bugünlerde açılışı yapılacak. Hal ile ilgili çalışmalarımızı tamamladık. Projeleri hazırlandı, ihale aşamasına geldi. Ancak ekonomik kriz nedeniyle yatırımlar durdurulduğu için şu anda beklemedeyiz. Bunun yanında hükümetin düşündüğü halleri tamamen kaldırmaya yönelik bir çalışma var. Halleri tamamen kaldırdıklarında üretici ürettiği ürünü nasıl değerlendirecek bununla ilgili çözüm yolları ortaya konulabilmiş değil.
YILLARCA MÜCADELE ETTİĞİM PARTİLERDEN TEKLİF ALDIM
Şimdi diyorlar ki ‘Burhanettin Kocamaz İYİ Parti’ye gitti, bize ihanet etti.’ Bir insanı kapının dışına koyacaksınız ve ‘Oradan ayrılma, başka yere gidemezsin’ diyeceksiniz. Dünyanın neresinde var bu? Onurunu kıracaksınız, aşağılayacaksınız ondan sonra da ‘Başka yere gitme orada benim gözümün önünde dur’ diyeceksiniz. Böyle bir demokrasi anlayışı olmaz. Halka rağmen siyaset olmaz. Halk istediği için, muhtarlarımızla yaptığımız toplantılarda, muhtarlarımızın tamamının ısrar etmesi neticesinde bunu bir vebal bildik ve İYİ Parti ile yolumuza devam edeceğimizi ilan ettik. Bu süreç içerisinde AK Parti’den, CHP’den ve İYİ Parti’den bize davetler oldu ve ‘Bizden aday ol’ denildi. Tabi bu insana ağır geliyor. 25 yıl mücadele vereceksiniz, sizin partiniz sizin kıymetinizi bilmeyecek ama sizin geçmişten bu yana mücadele ettiğiniz partiler ‘Gel bizden aday ol’ diyecekler. Biz de sayın Meral Akşener hanımefendinin davetine uyarak, bugün bu hizmetlere nokta değil, sadece virgül koyarak yolumuza devam ediyoruz.
SİYASETTE 2 KERE 2 HİÇBİR ZAMAN 4 ETMEZ
TUNA 3 AYDIR ÇALIŞIYOR, OYU YÜZDE 30’UN ALTINDA
Biliyorsunuz bu yeni yönetim sistemi içerisinde ittifak arayışları var. Birileri zannediyor ki 2 kere 2 siyasette de 4 eder. Ama 2 kere 2 siyasette hiçbir zaman 4 etmiyor. Bazen 5 ediyor, bazen 3 ediyor. 24 Haziran’da AK Parti Mersin’de yüzde 31 oy almış, MHP de yüzde 13 almış. İkisinin toplamı 44 ediyor. Ama ilk açıklanan aday sayın Tuna, 3 aydır çalışma yapıyor. Biz yerimizde bekliyoruz, diğer siyasi partiler adaylarını açıklamış değil. Bu hafta yaptırdığımız ankette bu ittifakın oyu 30’un çok çok altında. Yani 44 beklenirken, vatandaş bu işe uymayacağını açık seçik gösteriyor. Dolayısıyla bu seçim, aslında Türk demokrasisine örnek olacak bir seçim haline geldi. Siyasi partiler ittifak arayaşında karşılıklı satranç oyununu sürdürürken biz İYİ Parti’ye herhangi bir ittifak beklentisiyle gelmedik. Çünkü bu ittifakı biz 1994’ten bu yana diğer partilerin tabanından oluşturduğumuz potansiyel ile yapıyoruz. Zaten rakamlar da gösteriyor ki tek bir partinin oyuyla Büyükşehir belediyesi kazanılmaz. Vatandaşın oluşturduğu birliktelikle, gönül ittifakıyla ancak yerel seçimler sonuca ulaşır.
31 MART’TA YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ
Bu 4 buçuk yıl içinde Mersin ilk defa titredi kendine döndü. Daha yapacak çok işimiz var. Mersin ile ilgili hayallerimiz bitmiş değil. Biz Mersin’i seviyoruz, insanlarını seviyoruz, milletimizi seviyoruz, ülkemizi, bayrağımızı seviyoruz. Onun için de 31 Mart’ta yolumuza devam edeceğimizi burada bir kez daha ilan ediyoruz.”
Konuşmaların ardından yemeğe geçildi, daha sonra da muhtarlar mahalleleri ile ilgili sorunlarını başkanlara ilettiler.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com