logo

Anamur Reklam

KOSGEB GİRİŞİMCİLERİ BELGELERİNİ ANTSO’DA ALDI

gündem001Anamur Ticaret ve Sanayi Odasında yapılan programa Anamur İlçe Kaymakamı Cengiz Cantürk, Anamur İlçe Emniyet Müdürü Ercan Yılmaz, Kosgeb İl Müdürü Danyal Peker, İşkur Anamur Müdürü Ertuğrul Gök, MHP Anamur İlçe Başkanı Ahmet Karan, Anamur Belediye Başkan Yardımcıları, Banka Müdürleri, STK Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

KOSGEB destekli uygulamalı girişimcilik eğitimine katılan 50  girişimci kursiyer belgelerini Anamur Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen yoğun  bir katılımla aldılar.

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Feridun Torunoğlu’nun açılış konuşması ile başlayan belge töreninde Torunoğlu şunları söyledi, “ Öncelikle tüm katılımcılara teşekkür ederim.” Anamur ve Bozyazı ‘da ikamet eden kadın ve erkek girişimci adayları sürekli Odamıza gelerek uygulamalı girişimcilik eğitimi alarak KOSGEB destekli iş yeri açma istediklerini beyan ederek bizlerden yardımcı olmamızı talep etmişlerdir. Bizde oda olarak İŞ-KUR ve KOSGEB nezdinde girişimler yaparak bu kursu gerçekleştirdik. Bu günde

belge dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Ben bu güzide topluluk önünde Mersin Üniversitesi Anamur Meslek Yüksek Okulundan Kurs Hocamız Öğretim Görevlisi Gaye ONAN Hocamıza, Yüksek Okul Müdürümüze ve bizlere desteklerini veren KOSGEB il Müdürümüz Sayın Danyal PEKER Beye, Çalışma ve İş Kurumu Anamur Hizmet Merkezi Müdürümüz Ertuğrul GÖK Beye camiam adına teşekkür ederim. Sayın konuklarımız çabalarımız bölgeye hizmet etmek ve herkesin bir ekmek kapısı sahibi olması içindir. Belgeleriniz hayırlı olsun”Dedi.

Toplantıda konuşan Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk ise konuşmasında, “Anamur insanının girişimciliğe çok açık olduğuna deyinerek İşletmeyi açmak için bir yatırım sermayesine ihtiyaç duyulduğunu vurgulayarak KOSGEB ‘in sağladığı girişimci destekle işyerlerini kurabildiklerini vurguladı. Anamur’da temel üretimin Muz ve Çilek üretimi olduğunu belirten Cantürk, üretimin çeşitlenmesi gerektiğini belirterek, yeni iş dallarına ve yeni üretim konularına atılım yapılması gerektiğini söyledi. “Ben sayın bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Sayın bakanımızın girişimleri neticesinde kısa zamanda Anamur iskelesinin yenile çalışmaları da başlayacak” diyen Cantürk, yeni İskeleyle birlikte Anamur’un ticaretinin daha da gelişeceğini, bu nedenle de Anamur esnafının ticaretini çeşitlendirmesi yeni sektörlere girmeleri gerektiğini söyledi.

KOSGEB il müdürü Danyal Peker de Mersin İl ve İlçelerinde KOSGEB’in verdiği hizmetlere değinerek, katılımcılara teşekkür etti.

KOSGEB destekli uygulamalı girişimcilik sertifikaları girişimcilere; Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk, Emniyet Müdürü Ercan Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları; Sezai şimşek, Mahmut Kara,MHP Anamur İlçe Başkanı Ahmet Karan, Ticaret Odası Meclis Başkanı Abdülkerim Çilingir, Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Torunoğlu, Banka Müdürleri, KOSGEB İl Müdürü Danyal Peker, İş-kur Müdürü Ertuğrul Gök Anamur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zümrüt Cömertler ve Oda yöneticileri tarafından takdim edildi.

KOSGEB- İŞ-KUR VE ANTSO YETKİLİLERİNDEN YENİ AÇILAN İŞYERLERİNE ZİYARET

Toplantı sonunda KOSGEB destekli uygulamalı girişimcilik eğitimine katılarak işyerlerini açan 3 işletmeyi ziyaret eden Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Feridun Torunoğlu KOSGEB İl Müdürü Danyal Peker, İş-kur Müdürü Ertuğrul Gök Anamur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zümrüt Cömertler işletmecilere hayırlı olsun dileklerini ilettiler.gündem001gündem014

KOSGEB GİRİŞİMCİLİK BELGELERİNİ ALAN İSMLER İSE ŞÖYLE;

1-Zümrüt CÖMERTLER

2- Mine KAPLAN

3- Serap RIDVANOĞLU

4- Aylin ÇİLİNGİR

5- Kardelen DUMAN

6- Kiraz ÇELİK

 

7- Fatma ŞİMŞEK

8- Fatma Gönül TURHAN

9- Yener ADİL

10- Selvi OKTAR

11- Neslihan ALALTI

12- Figen NEHİR

13- Urfe GÖLGELİ

14- Adil ÜNAL

15- Ali KELEŞ

16- Hatice Vildan BAZ

 

17- Semra DEĞİRMENCİ

18- Betül BAHAR

19- Ecehan ŞALLI

20-Duygu TAŞYONTAN

21- Ali Ferhat UZUN

 

22- Sibel Ceylan AYDIN

23- Amine Saide UYSAL

24- Şule UYSAL

25-Hüseyin ÇEVİK

26- Öznur GÜRBÜZ

 

27- Sevim ASLAN

28- Çiğdem UĞUZ

29- Şerife KURT

30-Nuran YILDIRIM

31- Merve BOZKURT

 

32- Yasemin Erol ÇULHA

33- İzzet KAYA

34- Seyda TÜRHAN

35- Hürü ÜNAL

36- Seven ARAR

37- Hasan KAHRAMAN

38- Demet ERSOY

39- Serap OĞUZ

40- Vedat UYSAL

41- Pınar KAPLAN

42- Adem DOLU

43- Mehmet ÇALIŞ

44- Mustafa GÜRSES

45- Hasan OKTAR

46- Raziye UÇAR

47- İlknur FAZLIOĞLU

48- Zafer TEKİN

49- Ali GÜZEL

50- Songül KAYA

gündem002 gündem003 gündem004 gündem005 gündem006 gündem007 gündem008 gündem009 gündem010 gündem011 gündem012 gündem013

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com