logo

Anamur Reklam

Kükür Köyleri Yönetiminden başkanlara hizmet teşekkürü

gündem032

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Anamur Belediyesi planlamaları ve çalışmaları kapsamında,

Anamur’un kırsal kesimlerinde devam eden asfaltlama çalışmalarından dolayı Kükür Köyleri Yardımlaşma Derneğin Başkanı Gülay Uysal ve yönetim kurulu üyeleri ve Yukarı Kükür SAZAK bölge halkı vatandaşlar ve dernek yöneticileri Mersin ve Anamur Belediye başkanlarına ve çalışmalarda görev alan ekibe teşekkür ediyorlar.

Konu ile ilgili Kükür Köyleri Yardımlaşma Derneğin Başkanı Gülay Uysal ve yönetim kurulu üyeleri ve Yukarı Kükür SAZAK bölge halkı olarak gazetemize yaptıkları açıklamada şunları söylediler.

Yıllardır hizmet görmemiş bölgemiz Yukarı Kükür Sazak bölge halkı olarak öncelikle köyümüzün yollarının yapılmasında bizlere destek veren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a ve Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’ye ve yol çalışmalarında görev alan tüm ekibine teşekkür ediyor saygılarımızı sunuyoruz.

Uysal ve yönetim kurulu üyeleri sözlerinin devamında, “Köyümüzün yıllardır sorunu olan yolumuzun aldığı hizmeti görünce çok mutlu olduk. Her iki başkanda gösterdikleri ilgi alaka ve hizmetle Biz Kükür köylüleri olarak köyümüzde çamur ile bağlı ciddi sorunlarımız vardı. Biz şimdiye kadar böylesine hizmete doymamıştık. Köy halkı olarak milli servet olan bu hizmetleri bizlere kazandıran Belediyelerinize ve Başkanlarımıza yeniden teşekkür ederiz”dediler.

BU SORUNA ÇÖZÜM İSTİYORUZ

 Ancak bölgemizde gerçekleşen yol yapım işlerinden sonra geçtiğimiz yaz ayında burada çıkan yangından meydana gelen tahribattan bölgede ağaç taşımak için çalışma yapan araçlardan büyük tırların burada yeni yapılan yollarda seyir halinde olmaları tonajlarının yüksek olmasından meydana gelen tahribat yollarımız tekrar bozmakta.  Emeğin güzelliğin hibe olması bizleri oldukca üzüyor.  Bizler Kükür Köylüleri olarak hizmetler işlemler yapılsın yapılmasın demiyoruz. Ancak bölgemizde bu tür çalışmaları gerçekleştirenlerin araçların daha küçük tonajlı ve yolları bozmayacak düzeyde olmasını istiyoruz. Kükür köyleri derneği yönetimi ve Kükür halkı olarak konu ile ilgili yetkililerden yardım ve çözüm üretilmesini talep ediyoruz. Diyerek üzüntülerinide dile getirdiler.gündem033 gündem034 gündem035

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com