logo

Anamur Reklam

KUVAYİ MİLLİYE SPOR’DANBAŞKAN TUNA’YA TEŞEKKÜR PLAKETİ

resim029

İlçe sınırları içerisinde bulunan Halkkent Mahallesi’ndeki çim sahayı düzenleyerek Mersin’in en köklü amatör futbol takımlarımdan biri olan Kuvayi Milliye Spor’un hizmetine sunan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya, amatör spora desteklerinden dolayı bir teşekkür plaketi verildi.

Kuvayi Milliye Spor’un U13 yaş takımındaki genç sporcularla bir araya gelerek, idmanlarını izleyen Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya plaketini Kuvayi Milliye Spor Kulübü Başkanı Nevzat Gilik takdim etti.

Kuvayi Milliye Spor’un kentin önemli ve başarılı amatör kulüplerinden biri olduğunu vurgulayan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, U13 yaş grubunda Mersin’de sezonu şampiyon olarak bitiren ve önümüzdeki hafta Adana’da yapılacak olan bölge karşılaşmalarına katılmaya hak kazan genç sporcuları tek tek tebrik etti.

Başkan Tuna; “Mersin’de tarih yazmış ve birçok başarılı sporcuların yetişmesine vesile olmuş olan Kuvayi Milliye Spor Kulübü kentimizin çok eski ve köklü bir amatör spor kulübüdür. Kuvayi Milliye Spor Kulübü Mersin ve bölge gençliği için önemli araştırmalar yaparak, ikincilik, üçüncülük ve play off’da mücadele eden kulüplere sporcu yetiştiren önemli spor kulüplerinden bir tanesi olma özelliğiyle de gençlerimizin futbol hayatlarında önünü açmaktadır. Kulübün U13 yaş grubunda oynayan çocuklarımız sezonu şampiyon olarak bitirdiler. Önümüzdeki hafta yapılacak olan Adana’daki bölge karşılaşmalarında finale kalırlarsa Türkiye şampiyonasına gidecekler ve oradan inşallah şampiyon olarak döneceklerdir. Bu anlamda hem gençliğimiz hem de geleceğimiz için önemli katkılar sunan Kuvayi Milliye Spor Kulübü’nün değerli yöneticilerine teşekkür ediyorum. Emeklerine, yüreklerine sağlık. Burada amaç, Mersin ve Türkiye futboluna katkı sağlamak, gençlerimizin, çocuklarımızın önlerini açmaktır.U13 takımına yapılacak olan grup müsabakalarında başarılar diliyorum” dedi.

Halkkent sahasında çocukların ve gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Tuna daha sonra U13 takımındaki sporcularla birlikte bir gösteri maçı yaptı.

resim030resim031

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com