logo

Anamur Reklam

Kuyucuoğlu: ‘Hedefimiz yüzde 64’

6 Ekim 2018046CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Serdal Kuyucuoğlu, üyesi olduğu Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Mersin Şubesi’nin aylık üye toplantısına katıldı.

ÇYDD Mersin Şube Başkanı Maryet Tanlı ile önceki dönem Mersin milletvekili Hüseyin Çamak’ın da bulunduğu toplantıda Serdal Kuyucuoğlu,  dernek üyeleriyle sohbet ederek yerel seçim süreci hakkında değerlendirmelerde bulundu.

24 Haziran Seçimleri’nden çıkan sonuçların iyi okunması gerektiğini ifade eden Kuyucuoğlu, “Sandıktan çıkan sonuçlar bizi çok memnun etmedi ama yılgınlığa düşmek, pes etmek yok. Partimiz CHP 1999 seçimlerinde baraj altında kalmıştı. O kötü günleri hepimiz hatırlıyoruz. Ama yılmadık, pes etmedik, çalıştık ve CHP parlamentoya döndü, 16 yıldır da anamuhalefet partisi olarak mücadelesini sürdürüyor” dedi.

24 Haziran seçimlerinden çıkan sonuçların, AKP ve MHP’nin de rahat olmadığını gösterdiğini, yerel seçimlerde Mersin’de bu iki partinin kazanma şansının daha düşük olduğunu ifade eden Kuyucuoğlu, “Mersin’de 16 Nisan 2017 referandumunda yüzde 64 oranında hayır oyu çıkmıştı. Bu insanlar neye hayır dediler? Recep Tayyip Erdoğan’a, Türkiye’nin laik, demokratik, parlamenter yapıdan uzaklaştırılmasına hayır dediler. İşte bizim yerel seçimlerde o yüzde 64’lik kesime ulaşmamız, o yüzde 64’i oluşturan her kesimden oy almamız gerekiyor. Çalışmalarımızı bunun üzerine kurguluyoruz” diye konuştu.6 Ekim 2018047

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com