logo

Anamur Reklam

Kuyucuoğlu: ‘Kaybedersek sorumluluk bazı MYK üyelerinindir’

CHP Mersin eski Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, Mersin’de büyükşehir belediye başkanlığı seçiminin kaybedilmesi halinde bundan bazı MYK üyelerinin sorumlu olacağını belirtti.
Kuyucuoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:
“Umudum, inancım, hayallerim 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin Mersin Büyükşehir Adayı olup, kaybettiğimiz Mersin’i tekrar kazanıp birlikte yönetmek ve Mersin’e hizmet etmekti.
239 BİN 315 KİŞİYE ULAŞTIK, MERSİN’İN MR’INI ÇEKTİK
Bunun için seçim kazanmanın sadece birkaç aylık kampanyalar ile değil, uzun yıllara yayılan çalışma ve mücadele sonucunda mümkün olacağını, sadece ismin değil programın önemli olduğu gerçeği ile çalışmalarımızı yaptık. Bu temelde 239.315 kişiye ulaşarak kentin sorunlarını tespit ettik. Bu doğrultuda çözümler ürettik. Projelerimizi hazırladık, programımızı vatandaşlarımıza anlattık, Mersin’in emarını çektik.
GENEL MERKEZ KORİDORLARINDA DEĞİL, SAHADA ÇALIŞTIK
Gündelik hayatın sıradan pratikleriyle Genel Merkez koridorlarında aday olma yarışıyla ya da aynı yöntemler kullanılarak farklı sonuçlar beklemek yerine sabırla, inatla, umutlarımız ve hayallerimizle Mersin’e olan sorumluluğumuzun bilinciyle sokak sokak, ilçe ilçe, köy köy Mersin’i tekrar kazanmak adına çalışmalarımızı tamamladık. Toplumun her kesimine ulaştık. Örgütlü toplumun ve örgüte olan bağlılığımızı Genel Başkanımıza ve partimizin yetkili organlarına inanarak çalıştık. Bütün çalışmalarımızı, projelerimizi ve hedeflerimizi il, ilçe örgütümüze ve Genel Merkez Yöneticilerimize bildirdik.
Mersin’de yaşayan tüm kesimleri kucakladık ve desteklerini aldık.
Bu çalışmalarımızın karşılığı olarak Genel Merkezimizin yaptırdığı kamuoyu araştırmalarında ve Mersin kamuoyunda verimli çalışmalarımızın sonucunu aldık.
NEDENİ VE NİÇİNİ BELLİ OLMAYAN TARTIŞMALAR SONUCU ADAY TESPİTİNDE DEĞİŞİKLİK YAPLDI
18 Aralık 2018 tarihinde yapılan MYK toplantısında Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayının açıklanması beklenirken MYK’nın tavsiye kararı ile 4 Ocak 2019 tarihinde Mersin Büyükşehir başkan adayının açıklanacağı bizzat Genel Başkanımız ve yetkili kurullarca açıklandı. Bu tarihte Mersin adayını beklerken coşku, heyecan ve umut en üst düzeye taşındı. Hazırdık, bekliyorduk…
Genel Başkanımızın ve bazı MYK üyelerimizin önerisi ve yapılan araştırmaların sonucu şahsım MYK’nın gündemine gelmiş olmasına rağmen, bazı MYK üyelerinin nedeni ve niçini belli olmayan tartışmalar sonucu aday tespitinde değişiklik yaptırılarak Vahap Seçer arkadaşımız aday olarak gösterilmiştir.
KARARA SAYGILI OLACAĞIM, ÇALIŞACAĞIM
Dün olduğu gibi bugün ve yarın da Cumhuriyet Halk Partisinin bir neferi olarak partimin ilkelerine bağlı, alınan karara saygılı davranacağım. Mersin’in tekrar kazanımı için elimden gelen çabayı göstermeye devam edeceğiz.
Bu süreçte bizimle birlikte olan, emek veren, katkı sunan başta Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı arkadaşlarıma, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, MYK’da Mersin gerçeğini bilerek hareket eden MYK üyelerimize teşekkür ediyorum.
SEÇİM KAYBEDİLİRSE EN BÜYÜK SORUMLULUK BAZI MYK ÜYELERİNİN OLACAK
Partimiz açısından Mersin zor ve riskli bir seçim sürecine girmiştir. Seçimin kaybedilmesi durumunda en büyük sorumluluk bazı MYK üyelerimizin olacaktır.
Siyaset; kişisel beklentilerin ötesinde ülkenin ve kentin sorunlarına karşı objektif, tarafsız, ilkesel temelde duruş sergileyip, mücadele etmekle yapılması gereken ciddi bir alandır. “

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com