logo

Anamur Reklam
30 Nisan 2018

Melih Gençoğulları: “1Mayıs”

230 Nisan 201810531 mayıs denince, geçmişe baktığımızda kimsenin hatırlamak istemeyeceği ŞER güçlerin milletimizi birbirine düşürdüğü, toplumu ayrıştırdığı, kardeşi kardeşe vurdurduğu ve bunu yaparken de maalesef adına bayram dediği bir senaryo çıkar karşımıza.

Çoğu insan o gün sokağa çıkamazdı. Meydanlara toplananlar, provakatörler tarafından galyana getirilir bilmedikleri sebepler yüzünden çıkan kaoslar da nice gencimiz hayattan koparılırdı. Buna da bayram adı verilirdi.

Ne değişti. Toplum bilinçlendi, devlet güçlendi. Dış güçler etkisiz ve başarısız olunca tası tarağı topladı, ortadan kayboldu. Artık halkımız bu tarihte meydanlara çıkıp birbirini vurmuyor, yabancı hayranlığı sloganlar atmıyor ve birbirine silah sıkmıyor. Şükürler olsun bu günleri de gördük. Bu günlerin kıymetini bilelim, birlik olalım, dirlik olalım ki çapulculara fırsat vermeyelim.

Bu gün güçlü bir Türkiye var. Nüfusuyla, ekonomisiyle, öz varlıklarıyla kendini kanıtlamış ve kabul ettirmiş bir Türkiye. Gelişmiş ülkeler arasında yerini almış, varlığı inkar edilemez, söz sahibi bir Türkiye.

Yarın 1 mayıs artık geçmişe sünger çekip ailemizle, arkadaşlarımızla, komşularımızla bir araya gelelim, pikniğe gidelim, uçurtma uçuralım, salıncaklara binelim. Sivil toplum kuruluşları da boş durmamalı. Böyle bir günde toparlayıcı rol üstlenmeli halkı birleştirecek etkinlikler düzenlemeli. Panayırlar, geziler ve buna benzer etkinlikler düzenleyerek millet için kenetleyici rol üstlenmeli. Bu günün bitiminde kolu-komşu, çoluk-çocuk, tüm mahalle, tüm Anamur, tüm TÜRKİYE. Tatlı bir yorgunlukla eve dönmeli. Sağlıcakla kalın..

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com