logo

Anamur Reklam

Melleç Viyadüğü açıldı

gündem027

Anamur – Gazipaşa arası ulaşım yolunu yarı yarıya kısaltan Melleç Viyadüğü ve 3 Tünel 30 gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı.

Açılışa Anamur Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, Anamur Emniyet Müdürü Mehmet Güngör, AK Parti İlçe Başkanı Feyzullah Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan, İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü H. Niyazi Sarıoğlu, sivil toplum ile kamu kurum ve kuruluşlarının ilçe temsilcilerinin ile vatandaşlar katıldı.

Kaymakam Kurdoğlu, açılışta yaptığı konuşmada, “Demirören viyadüğü ve tüneli, ilçemize hükümetimizin, bakanlarımızın, başbakanımızın ve cumhurbaşkanımızın bir hediyesidir. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

AK Parti Anamur İlçe Başkanı Feyzullah Yılmaz da resmi bir programla açılışın öngörüldüğünü ancak yılbaşı trafiği de düşünülerek vatandaşların konforlu ve güvenli yolculuk yapmaları için viyadük ve tünelin trafiğe açıldığını, daha sonra resmi açılışın yapılacağını kaydetti.

Duanın ardından tünel ve viyadükten araç geçişleri başladı.

MELLEÇ VİYADÜĞÜ VE TÜNELİ

7 ayda tamamlanan 410 metre uzunluğundaki viyadüğün yapımında 35 bin metreküp beton ve 7 bin 300 ton demir kullanıldı. Yerden en yüksek noktası 57 metre olan viyadüğe girişte iki tüpten oluşan 506 metre uzunluğunda tünel bulunuyor. Trafiğe açılan 4 bin 320 metrelik bölümle birlikte Anamur-Demirören arasında toplam 22 kilometrelik duble yol tamamlandı ve mesafe 5 kilometre kısaldı.gündem043gündem012 gündem017 gündem023 gündem024 gündem027 gündem029 gündem030 gündem034 gündem035 gündem041 gündem042

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com