logo

Anamur Reklam

Merhum Demirel dualarla anıldı

9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, vefatının 4.senesi dolayısıyla İslamköy’deki Anıtmezarı başında Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Genel Merkez yöneticileri, il ve ilçe teşkilatlarının katıldığı törenle anıldı.
Törene, Demokrat Parti (DP) Anamur İlçe Başkanı Murat Özdemir ile çok sayıda partili katıldı.
Açılış konuşmasını Genel Başkan Yardımcısı Ertan Küçükay’ın yaptığı törende Genel Başkan Gültekin Uysal konuşmasında şunları söyledi:
“Milletin gönlündeki tahta bir kere gelmiş ve
ebedi olarak orada kalacak büyük insan”
“Babalar gününü kutladığımız bir günün akabinde milletin babası olmuş, devlet babası olmuş Cumhurbaşkanımızın ölüm yıldönümü vesilesiyle ahirete intikal etmiş demokratları bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.
Büyük milletlerin tarihi aynı zamanda kahramanlarının da tarihidir. Milletin sinesinden çıkmış bir kahramanın manevi huzurundayız. Hem milletin hem devlerin hafızası olmuş büyük hizmetler yapmış bir kahramanın manevi huzurundayız.
6 kere gitmiş 7 kere gelmiş cumhurbaşkanımızın, milletin gönlündeki tahta bir kere gelmiş ve ebedi olarak orada kalacağına inandığımız bu büyük insanın ölüm yıldönümünde birkaç şeyi sizlerle paylaşmak istiyorum.
Hüznümüz çok, kederimiz büyük.
Bir taraftan liderimizi kaybetmiş olmanın üzüntüsü, bir taraftan bu ülkede siyasete okulluk etmiş Güniz Sokağın sessizliğe bürünmesi ve “yeni nesil” siyasetçilerin bu tevhid-i tedrisata kavuşamamış olmasına dair hayıflanmalar, diğer taraftan kendisine, fikrine, zikrine karşı olmuş, düşmanlık etmiş, onu anlamamış, gayretini ve gailesini kavramamış olanların şimdi şimdi anlamaya başladığını görmenin burukluğu…
Dahası haklı çıktığı onlarca uyarı; haklı çıktığını acı bir şekilde tecrübe etsek de…
Hani o meşhur bir sözü var ya, gerçi bakarsanız hangi sözü meşhur, hangi sözü anlamlı değil ama, 3 sene evvel yaşadığımız meşum hadiseyi, 15 Temmuz hain darbe girişimini düşününce… Ne demişti merhum genel başkanımız; “Kışlaya, camiye, okula siyaseti sokmayın.”
Bu uyarıya kulak asmayanların, onun uyarılarına sırf “demokrasi” dediği, “Büyük Türkiye” hayali kurduğu için, “adalet” dediği için karşı çıkanların hırsları ile büyük bedeller ödedik. Acı ki hala ödemeye devam ediyoruz.
Uyarılarına kulak asmayanlar kişiliğinden ise asla nasip almıyorlar. Hoşgörüsü, azmi, çalışkanlığı, memleket sevdası…
Anlatmak istediğim, söylemek istediğim çok şey var lakin ne bende kafi gelecek bir söz dağarcığı, ne de böyle bir zaman var.
Demirel ismi bir külliyat; devlet adamı olmanın ne olduğunu bizlere ve gelecek nesillere anlatan bir hatırat hayatı.
Demirel ismi bir millete duyulan sevdanın mukaddimesi
Demirel ismi bir koca bir milletin muhayyilesi.
Demirel ismi hoşgörü
Demirel ismi öngörü
Demirel ismi azim, kararlılık, cesaret
Demirel ismi hak, demokrasi ve adalet.
Demirel, devlet adamı olmanın gereklerini bilen liderdir. Demirel, adaletin değerini, okuduğu satırlardan değil arkasından semaya baktığı ve milleti için dua ettiği parmaklılardan bilir. Demirel demokrasiyi üç günlük mahpusluklardan değil ülkenin dengesini, halet-i ruhiyesini bozan ama kendisine çelik gibi bir azim katan Zincirbozanlardan, darağacına gönderilen bir başbakan ve bakanların murisi olduğundan bilir.
Bu duygu ve düşüncelerle merhum Genel Başkanımızı rahmetle anıyor, açtığı bu doğru yolda yürümenin onur ve gururu ile bıraktığı demokrasi, kalkınma, adalet ve hizmet mücadelesine Allah ömür verdikçe kararlılıkla devam edeceğimize, görevimizin başında olacağımıza söz veriyoruz.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com