logo

Anamur Reklam

MERSİN EMNİYETİNDEN SİLAH KAÇAKÇILARINA OPERASYON

 

Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince oto yıkama olarak faaliyet gösteren iş yerinde yapılan aramada çok sayıda ruhsatsız silah ve bu silahlara ait mühimmat ele geçirdi.

21.09.2017 günü saat: 23.00 sıralarında bir ihbarın değerlendirilmesi üzerine ekiplerce ilimiz Yenişehir İlçesi İstemihan Talay Bulvarı üzeri Batıkent Mahallesinde faaliyet gösteren oto yıkamacıda yapılan aramada; 3 adet 9 mm çapında ruhsatsız tabanca, 3 adet 7.65 mm çapında ruhsatsız tabanca,1 adet gaz ve ses tabancası,2 adet pompalı av tüfeği,8 adet 7.65 mm çapında tabancalara ait şarjörler,7 adet 9 mm tabancalara ait şarjörler, 76 adet 7.65 mm çapında fişek, 2 adet 9mm çapında fişek, av tüfeklerine ait47 adet fişek,1 adet mermi çekirdeği, 1 adet 9 mm kovan ve 8 adet farklı araçlara ait plakalar ele geçirildi.

Soruşturma kapsamında iş yeri sahibi şüpheli C.G. ile birlikte yakalananşüpheliler A.B.,M.S.İ. ve V.G. 25.09.2017 günü haklarında düzenlenen tahkikat evrakı ile birlikte Mersin Cumhuriyet Başsavcılığına  sevk edildi.

Mersin Polisi ilimizde emniyeti, asayişi ve kamu düzeninin korunmasına yönelik yürüttüğü çalışmalara kararlılıkla devam edecektir.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com