logo

Anamur Reklam

Mersin SMMMO 28. yılı kutladı

Mersin Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın kuruluşunun 28. yılı Divan Otel’de yapılan baloyla kutladı.

Çok sayıda oda üyesi ve stajyerinin katılımıyla gerçekleşen 28. Yıl  Balosuna Mersin Defterdarı Hatice İşcen Ercoşman, Mersin Vergi Dairesi Başkanlığı Denetim Grup Müdürü Ahmet Tamer Yıldız, TÜRMOB Genel Başkanı Masis Yontan, Adana SMMM Odası Başkanı Ali Farsak, İzmir SMMM Oda Başkanı Yardımcısı Ömer Akbaş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu da katıldı.

Mersin SMMMO Sekreteri Ersin Gökgün’ün açılış konuşmasının ardından Oda Başkanı Ömer Faruk Tokgöz davetlilere hitap etti. Konuşmaya başlamadan önce kurullarda görev alan çalışma arkadaşlarını da yanına çağıran Tokgöz, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmenin önemini bir kez vurguladı.

Oda Başkanı Ömer Faruk Tokgöz konuşmasına şöyle devam etti:

“Sayın TÜRMOB genel başkanım, sayın mersin defterdarım, sayın adana oda başkanım, sayın İzmir odası başkan yardımcım, sayın TESMER merkez saymanım, görsel ve yazılı basınımızın değerli temsilcileri, çok değerli meslektaşlarım ve kıymetli eşleri sizleri şahsım ve odam adına saygı ve sevgiyle selamlıyorum. 28. Yılını kutladığımız odamızın kuruluşu nedeniyle düzenlemiş olduğumuz balomuza hoş geldiniz, şeref verdiniz.

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM, Geriye dönüp baktığımızda 28 koca yılı geride bıraktığımızı görüyoruz. Zamanı çok çabuk tüketiyoruz oysaki yerine koyamadığımız değerlerden biridir geçen zaman. Meslek camiası olarak çok yoğun bir süreci geride bırakırken, bir yandan bu sürecin içerisinde barındırdıklarıyla uğraşıyor, bir yandan da asli sorunlarımızı çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Hukuki dayanağını Anayasanın 135. Maddesinden alan, 1989 yılında 3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik kanunu ile kurulmuş kamu kurumu niteliğinde bir meslek birliğiyiz. Muhasebe, işletmelerin omurgasını oluşturmaktadır. Muhasebe sistemi olmayan işletmelerin gelişmesi ve varlığını koruması mümkün değildir. İşletmelerin güçlenmesi ülke ekonomimizin güçlenmesine katkı sağlamaktadır. Türkiye ekonomisinin büyük güç olmasında mali müşavirlerin önemli katkısı bulunmaktadır. Yılın 365 günü çalıştığımız bu zor meslekte, alnımızın terinin, emeklerimizin karşılığını alabilmek için siz değerli üyelerimizle beraber mücadele edeceğiz, emek sarf edeceğiz. Umut ediyorum ki; mesleki birlikteliğimizin artarak devam etmesi ve yarınlara dünya standartlarında bir meslek ve oda bırakılmasında tüm üyelerimiz ilk günkü sorumlulukla üzerine düşeni yerine getirecek ve tüm Türkiye’ye örnek olacaktır.

Üyelerimize kaliteli hizmet vermek için kurul üyesi arkadaşlarımızla uyum içerisinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Odalar kollektif hayatın vücut bulduğu, birlik ve beraberliğin kişilerden önce meslek odaklı bakış açısıyla hayata geçtiği yegâne yapılardır. Bugün gelinen noktada farklı siyasi manevralarla amacından uzaklaştırılarak, kişisel kaygılar ve sen-ben kavgaları ön plâna çıkartılıp, meslek örgütünün gücü etkisiz hale getirilmek istenmektedir. Bu oyunun bir parçası olmamak adına muhasebe meslek camiası daha fazla birbirine kenetlenmek zorundadır. Birlik ve beraberliğe fazlasıyla ihtiyacımız olduğu bu günlerde “demokratik” söylemlerle amacından uzaklaştırılmak istenen oda ve birlik yapılarımızın, meslektaşlarımızın öngörüsü ve sağduyusuyla bu oyunları geride bırakacağına olan inancımız tamdır. Bu bağlamda birlik beraberlik içerisinde ve mesleki siyasetle camiamızın her türlü sorunun üstesinden geleceğine inanıyor 25 Mart 1990 tarihinde kurulan odamızın kuruluşunu kutluyoruz.

Değerli misafirler, Bu balolar Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bizlere emaneti aydınlık laik Türkiye Cumhuriyetinin temellerini oluşturmaktadır. Yarın 18 Mart. Türk ve dünya tarihini değiştiren, emperyalizme karşı tek vücut halinde verilmiş olan büyük mücadelenin, zaferin yıl dönümü kutlayacağımız bu günlerde atalarımıza olan şükranlarımızı sunuyor, bu ülke için kendi hayatını hiçe sayan, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anıyoruz. İçerisinde bulunduğumuz bu süreçte desteğini esirgemeyen siz değerli üyelerimize ve bu mesleği yaparken hep yanımızda olan cefakar eşlerimize teşekkürlerimi sunuyor sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”

28. Yıl pastasını da Oda Başkanı Ömer Faruk Tokgöz, Oda kurullarında görev alan yöneticiler, TÜRMOB Genel Başkanı Masis Yontan, Adana SMMM Odası Başkanı Ali Farsak, İzmir SMMM Oda Başkanı Yardımcısı Ömer Akbaş birlikte kestiler. 19 Mart 2018001 19 Mart 2018002 19 Mart 2018003 19 Mart 2018004 19 Mart 2018005 19 Mart 2018006 19 Mart 2018007 19 Mart 2018033 19 Mart 2018034 19 Mart 2018036 19 Mart 2018042 19 Mart 2018043 19 Mart 2018044 19 Mart 2018045 19 Mart 2018046 19 Mart 2018048

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com