logo

Anamur Reklam

MERSİN’DE KIRAÇ RÜZGÂRI

pic161 pic162 pic163 pic164 pic165 pic166 pic167

Mersin Büyükşehir Belediyesi, birlik, beraberlik, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşmanın sembolü olan Ramazan ayını, düzenlediği etkinlikler sayesinde Mersinlilere dolu dolu yaşatmaya devam ediyor.

4. Ramazan Etkinlikleri’nin 15’inci gününde, Atatürk Meydanı’nda yapılan konserde Türk müziğinin güçlü sesi Kıraç, Mersinlilerle bir araya gelerek, en güzel şarkılarını binlerce Mersinli ile hep bir ağızdan söyledi.

Ulu Camii meydanında binlerce kişinin oruçlarını açması ile başlayan etkinlikler gece boyu devam etti. Ulu Camii meydanında açılan iftar öncesinde ise vatandaşlar, ‘İftara Doğru Saz Eserleri’ ile Mehmet Beyazıt’ın seslendirdiği ‘Gönülden Dile Tasavvufi Şiirleri’ni dinlerken, Kuran-ı Kerim kıratı ile manevi bir yolculuk yaşadı.

Okunan ezan ile birlikte oruçlarını açan Mersinliler, daha sonra Feshane evlerinin bulunduğu alana geçerek eğlenceli aktivitelerin tadını çıkardı.

Büyükşehir Belediyesi’nin hazırlamış olduğu Ramazan programı ile Mersinli vatandaşlar bu yıl da Ramazan ayını manevi bir atmosferde yaşama şansına erişirken, Ramazan akşamlarını yaşatmak adına iftar saatinden sonra hazırlanan özel programlar, birbirinden farklı ve renkli etkinlikler sayesinde vatandaşlar eğlenceli vakit geçirdi.

Ramazan ayı boyunca kurulan Amfi Tiyatro etkinlik alanında çocukları da unutmayan Büyükşehir Belediyesi, düzenlediği yarışmalar, yüz boyama etkinliği, ateşbaz gösterileri ile çocukların da doyasıya eğlenmesini sağladı.

Etkinliklerle vatandaşların unutulmaz bir Ramazan geçirmeleri sağlanırken, gecenin sonunda Kıraç sahne alarak, en sevilen şarkılarını Mersinliler ile birlikte söyledi. Binlerce kişinin katıldığı konserde vatandaşlar müziğe doydu.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com