logo

Anamur Reklam

Mersin’de operatörlere eğitim

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü Makine ve İkmal Şube Müdürlüğünce iş makineleri Operatörlerine yönelik eğitim gerçekleştirdi.

Kuyuluk’taki eğitim seminerinde iş makinelerinin teknik özellikleri, bakım önlemleri, makinelerin doğru, ekonomik ve emniyetli kullanım özellikleri, teknik yapısı ve sistemleri, arıza belirtileri, özelliğine göre enerji tasarrufu ve iş güvenliği konularında şoför ve operatörlere bir gün boyunca Makine ve İkmal Şube Müdürü Mehmet Tosun yönetiminde Tamir ve Bakım Atölye Şefi Bülent Demirci ve seyyar tamir ekip ustalarınca eğitim verildi.

Eğitim seminerine Mersin Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz ve Mersin İşletme Müdürü Hüseyin Çakıcıoğlu katıldı.

Bölge Müdürü Yılmaz operatörlere ’Kurumumuzun her meslek dalında çalışan personeline meslek alanları ile ilgili konularda yetiştirilmesi için eğitimler düzenlemektir. Eğitim bizim için çok önemlidir. Amacımız arazide çalışan şoför ve operatörlerin bilgi donanımlarını arttırmak, iş makinelerinin güvenli çalıştırılması, enerji ve zaman tasarrufu sağlanmaktır” dedi.

Eğitimin son bölümünde makinelerle yol yapımları, şev kesimleri, toprak işlemeleri, hendek ve platform temizliklerinin nasıl yapılacağı uygulamalı olarak gösterildi.14 Mart 2018jjss002 14 Mart 2018jjss005

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com